Płatna szybka kontrola na Lotnisku Chopina

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
26 lutego 2016 17:30
16 komentarzy

Lotnisko Chopina uruchomi usługę Fast Track. Dzięki niej każdy pasażer po wniesieniu opłaty będzie mógł skorzystać z przyśpieszonej ścieżki do kontroli bezpieczeństwa, a w rozszerzonych wariantach usługi również z salonów biznesowych.

Reklama

Usługa Fast Track pozwoli zaoszczędzić czas i uniknąć konieczności oczekiwania w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Pasażerowie, którzy zdecydują się z niej skorzystać przejdą indywidualną kontrolę bez kolejki, w wydzielonej strefie terminala. A potem będą mogli spędzić więcej czasu w strefie sterylnej lotniska.

Do skorzystania z Fast Track uprawnione będą osoby odlatujące z Lotniska Chopina, na podstawie specjalnych kart imiennych wydawanych przez lotnisko. Do dyspozycji podróżujących oddane zostaną trzy karty: Srebrna, Złota i Czarna. Każda z kart może być zakupiona w ramach jednego z abonamentów: kwartalnego, półrocznego lub rocznego.


Srebrna Karta będzie uprawniała do korzystania z usługi Fast Track. Jej roczny koszt będzie wynosił 1600 zł. Za półroczny abonament podróżni zapłacą 900 zł. Za kwartał cena wyniesie 500 zł. Złota Karta dodatkowo umożliwi posiadaczowi wstęp do Salonu Biznesowego Preludium. Jej koszt będzie wynosił 6400 zł za rok, 3600 zł za pół roku i 2000 zł za kwartał. Najwięcej oferować będzie Karta Czarna, która dodatkowo umożliwi wstęp do Salonów Fantazja i Bolero wraz z osobą towarzyszącą. Za roczny abonament będzie trzeba zapłacić 11 200 zł, za półroczny - 6300 zł, zaś za kwartalny - 3500 zł. Jednorazowe skorzystanie z usługi Fast Track to koszt 30 zł.

W celu zamówienia karty należy wypełnić formularz dostępny na stronie. Wypełnione i podpisane zamówienie należy przesłać mailem na adres: fasttrack@polish-airports.com.

Podróżni, którzy nie posiadają imiennej karty mogą wykupić jednorazową możliwość skorzystania z usługi Fast Track. Można to zrobić w Biurze Rzeczy Znalezionych zlokalizowanym w hali wylotów Terminala A w strefie CDE lotniska. Po opłaceniu jednorazowego przejścia, na podstawie otrzymanego paragonu pasażer uprawniony jest do skorzystania z oznaczonych stanowisk kontroli bezpieczeństwa Fast Track.

fot. Lotnisko Chopina
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2144c 2016-03-10 11:04   
gość_2144c - Profil gość_2144c
też uważam , że opłaty za sprawną obsługę to skandal. To kompromituje usługodawcę czyli lotnisko. Bujają w chmurach chyba ... ;) do czasu
Affinitor 2016-03-08 11:59   
Affinitor - Profil Affinitor
Oferta jest dla tych, dla których bedzie interesująca. Jesli ktoś lata kilka razy do roku ceny dla niego beda kosmiczne. Ale to nie polega na tym, zeby fast track kosztował 10 zł/miesiąc i były do niego kolejki takie jak do kontroli eco. Tak samo z salonikami. Saloniki wcale tak bardzo dla klientów statusowych nie sa. Jedynie Lot ma swój własny salonik, do którego moga wejść klienci srebrni, pozostałe saloniki sa lotniska i tam klienci srebrni innych sojuszy niz M&M/*A wejscia juz nie maja, pozostają klienci zloci/platynowi i posiadacze kart Priority pass. Oferta fast tracka moze byc nawet bardziej atrakcyjna, bo dostęp do tego przejścia dają tylko karty złote oraz w przypadku M&M srebrne, koszt zwraca sie przy 5 lotach miesięcznie, czyli 60 rocznie. Sa ludzie, ktorzy latają duzo wiecej i dla nich ta oferta moze byc interesująca. Moim zdaniem powinni jedynie ułatwić dostęp do zakupu jednorazowego przejścia fast trackiem, tak aby mozna go było wykupić online.
gość_a9b97 2016-03-05 20:13   
gość_a9b97 - Profil gość_a9b97
11 200zl za kabanoski, zywca i krakowska no no :) dobrze miec karty lojalnosciowe :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama