×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niewielki wzrost w Wiedniu


Lotnisko w Wiedniu odprawiło w styczniu br. 1,34 mln pasażerów - o 1,2 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Port lotniczy rozwija się głównie dzięki trasom zachodnioeuropejskim.


W styczniu do i z miast w Europie Zachodniej poleciało o 4,6 proc. więcej pasażerów niż przed rokiem. Równocześnie liczba podróżnych do i z Europy Wschodniej (głównie Rosji) spadła o 10,7 proc., a na i z Bliskiego Wschodu - o 1,6 proc. Przybyło za to osób podróżujących na kierunkach azjatyckich (o 1,5 proc.) i północnoamerykańskich (o 10,9 proc.).

Spośród pasażerów korzystających z lotniska w Wiedniu 992 tys. osób rozpoczynało lub kończyło tam swoją podróż. Liczba ta wzrosła o 3,3 proc. Z kolei o 3,8 proc. zmniejszyła się liczba osób przesiadających się w Wiedniu (było ich 339 tys.). 

W styczniu w Wiedniu odbyło się 15,6 tys. operacji lotniczych (spadek o 3,3 proc.), odprawono 20,7 tys. ton cargo (wzrost o 6 proc.).

Na należących do Flughafen Wien AG lotniskach w Koszycach i na Malcie zanotowane zostały wzrosty o odpowiednio 38,3 proc. (do 24 tys. pasażerów) i 13,2 proc. do 236 tys. gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie