IAG: Ponad 8-proc. wzrost w styczniu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 lutego 2016 09:32
Koncern International Airlines Group przewiózł w styczniu 6,34 mln pasażerów - o 8,2 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Średnie wypełnienie wzrosło aż o 2,2 pkt. proc.
Reklama

Wzrost o 8,2 proc. obejmuje dane linii Aer Lingus, choć rok temu nie była ona jeszcze członkiem koncernu IAG. Poza irlandzką spółką w grupie są jeszcze British Airways, Iberia i Vueling.

Najwięcej pasażerów podróżowało na trasach europejskich. Wynik 3,1 mln oznacza wzrost o 11,2 proc. Na trasach krajowych na wszystkich rynkach podróżowało 1,44 mln osób, czyli o 7 proc. więcej niż rok temu. Największą dynamikę odnotowały połączenia do i z Azji i Pacyfiku, z których skorzystało 166 tys. osób, czyli o 12,2 proc. więcej niż rok temu.

Średnie wypełnienie samolotów przewoźników z koncernu IAG wyniosło 78,7 proc. i było o 2,2 pkt. proc. wyższe niż przed rokiem. Najwyższy wskaźnik grupa osiągnęła na trasach do i z Ameryki Łacińskiej i Karaibów (87,8 proc.), najniższy - na trasach krajowych (73,9 proc.). Jednak na rejsach krajowych IAG odnotował najwyższy wzrost load-factor - wyniósł on 4,3 pkt. proc.

Spośród poszczególnych linii najwyższe przewozy mierzone wskaźnikiem RPK (IAG nie podaje liczby pasażerów poszczególnych marek) odnotowało British Airways, które odpowiada za ponad połowę ruchu IAG. Jednak najwyższy wzrost o 20,6 proc. miały linie Vueling. Iberia poprawiła przewozy o 13,3 proc., Aer Lingus - o 12,3 proc., a BA tylko o 1,7 proc.

Ruch cargo wzrósł o 3,7 proc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama