×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Monachium: Po raz pierwszy ponad 40 mln pasażerów


Lotnisko w Monachium odprawiło w 2015 r. 40,98 mln pasażerów. To o 3,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Port lotniczy nigdy wcześniej nie przekroczył progu 40 mln obsłużonych podróżnych.Nieco wolniej, bo o 0,9 proc., wzrosła liczba operacji lotniczych. Było ich 379,9 tys. Przewozy cargo i poczty wzrosły o 8,7 proc. do 336,2 tys. ton. 

Średnie wypełnienie samolotów latających do i z Monachium wzrosło o 0,7 pkt. proc. do 76,6 proc. Łączna liczba oferowanych miejsc wzrosła o prawie 2 proc. do 53,6 mln, a średnia maksymalna masa startowa samolotów wyniosła ok. 84,4 tony, czyli o 2 t więcej niż przed rokiem. 

Wzrost liczby pasażerów napędzał przede wszystkim segment lotów międzykontynentalnych - skorzystało z nich 6,5 mln osób, czyli o 4 proc. więcej niż rok wcześniej. Największy udział ma jednak niezmiennie ruch europejski - w tym segmencie przybyło 3 proc. podróżnych. Wzrost na trasach krajowych był najniższy i wyniósł 2,5 proc. 

Na podstawie przydziałów slotów lotnisko spodziewa się ok. 395 tys. operacji lotniczych w tym roku, co będzie stanowiło wzrost o ok. 4 proc. gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie