Kraków Airport Loyalty: Za 38 wylotów z Krakowa... iPad!

Marek Stus - Profil Marek Stus
29 lutego 2016 19:16
20 komentarzy
Kraków Airport jako jedyne w Polsce lotnisko oferuje swoim pasażerom rozbudowany program lojalnościowy. Za 38 wylotów z Krakowa lotnisko nagradza swoich pasażerów... iPadem.Reklama

Program Kraków Airport Loyalty pozwala nie tylko uzyskać zniżki na różne usługi związane z podróżą z krakowskiego lotniska, ale także nagradza osoby często korzystające z oferty lotów startujących ze stolicy Małopolski. W przewodniku przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania programu Kraków Airport Loyalty.

Dla kogo jest program?

Kraków Airport Loyalty jest programem lojalnościowym dostępnym dla wszystkich pasażerów krakowskiego portu lotniczego. Jedynym ograniczeniem dla uczestników jest wiek - do rejestracji w programie wymagane jest ukończenie 18 lat.

Członkostwo jest bezpłatne i bezterminowe, a uczestnicy otrzymują dostęp do katalogu korzyści, który obejmuje m.in. rabaty w sklepach, punktach gastronomicznych, salonie Business Lounge, specjalną ofertę parkingową oraz możliwość zbierania punktów za każdy wylot.

Przystąpienie do programu polega na wypełnieniu deklaracji członkowskiej i założeniu indywidualnego konta. Można to zrobić na lotnisku - w punkcie Informacji lotniskowej, w jednym z partnerskich biur podróży (ich wykaz znajduje się na stronie lotniska) lub za pośrednictwem formularza dostępnego na dedykowanej programowi stronie internetowej.

Proces rejestracji zajmuje kilka chwil. Po założeniu konta w ciągu kilku dni otrzymamy przesyłkę zawierającą kartę lojalnościową z numerem członkowskim. Przed pierwszy użyciem należy ją aktywować w odpowiedniej zakładce na naszym koncie.

Dwa poziomy - podstawowy i prestige

W ramach programu dostępne są dwa poziomy: Kraków Airport Loyalty oraz Kraków Airport Loyalty Prestige. Uczestnicy programu zaczynają udział od poziomu podstawowego. Po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów możliwe jest przejście na wyższy poziom programu, który daje większy zakres oferowanych korzyści oraz wyższe zniżki.

Zniżki i rabaty dla uczestników

Katalog korzyści uczestników programu Kraków Airport Loyalty obejmuje zróżnicowany zestaw zniżek i rabatów na usługi dostępne zarówno bezpośrednio na lotnisku, jak i w firmach partnerskich. Ich rodzaj i wysokość uzależniona jest od poziomu członkostwa, przy czym przeciętne zniżki wynoszą od 5 do 10 proc., a najwyższe sięgają 25 proc.

Zniżki dostępne są m.in. na korzystanie z lotniskowych parkingów (specjalna oferta parkingowa), zakupy w sklepach bezcłowych i wybranych punktach gastronomicznych dostępnych na terenie lotniska i poza nim, rezerwacje noclegów w hotelu Hilton Garden Inn zlokalizowanym przy terminalu oraz wynajem samochodów. Uczestnicy programu mogą także np. uzyskać rabat na przejazdy Kraków Airport Taxi oraz zniżkę na bilet do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Warto podkreślić, że katalog korzyści dostępny jest dla wszystkich uczestników programu już od ich pierwszej wizyty na krakowskim lotnisku.

Aktualny wykaz zniżek i rabatów dla członków programu znajduje się na stronie lotniska.

Dużo latasz z Krakowa? Możesz dostać iPada

Jednak największą zaletą programu dla osób często podróżujących z Krakowa jest możliwość zbierania punktów za wyloty i ich wymiana na nagrody. Za każdy lot rozpoczynający się w Kraków Airport uczestnik programu otrzymuje 100 punktów. W przypadku nowych połączeń, które dopiero pojawiły się w krakowskiej siatce stawka jest podwójna i wynosi 200 punktów. W programie liczą się zarówno loty rejsowe, jak i czarterowe.

Co zrobić, aby dostać punkty? Wystarczy zeskanować przed wylotem w jednym z dostępnych w terminalu czytników kartę lojalnościową, a następnie kartę pokładową ważną w danym dniu. Punkty zostaną automatycznie dodane do konta w ciągu około tygodnia.


Gadżety lotniskowe czy bilety do kina można dostać już od 300 puntów (zatem za trzy wyloty z Krakowa). Za większą liczbę punktów nagrody są bowiem zdecydowanie ciekawsze. Po uzbieraniu 4000 punktów (naliczonych za 38 wylotów z krakowskiego lotniska) można liczyć na iPada.

Naszym zdaniem

Kraków Airport Loyalty to bardzo udany program lojalnościowy. Poza typowymi zniżkami dla klientów krakowskiego lotniska w atrakcyjny sposób nagradza najbardziej lojalnych pasażerów. Warunki uczestnictwa są proste, obsługa programu bardzo sprawna i kompetentna, a nagrody (zwłaszcza za większą liczbę punktów) zaskakująco dobre.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
garcba 2016-03-01 18:04   
garcba - Profil garcba
przez ten incydent zobacz link mogły by być spadki ;(
gość_a0ecb 2016-03-01 16:46   
gość_a0ecb - Profil gość_a0ecb
@pałakiss a od kiedy ty jesteś taki miły i userfriendly? :)
Kelo 2016-03-01 16:07   
Kelo - Profil Kelo
garcba: ruch pracowniczy do/z Krakowa-Zabierzowa odbywa się w dwie strony. Wylatują Polacy wiadomo gdzie i jednocześnie przylatują młodzi Hiszpanie/Włosi bo u nich nie mają szans na robotę. Z góry mówię, że oni za 2500netto czy nawet mniej nie pracują jak my w tych "swoich" korporacjach.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama