Materiały wybuchowe w bagażu na Skavsta

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
10 stycznia 2016 18:35
1 komentarz
Dziś (10.01) na lotnisku Skavsta pod Sztokholmem w jednym z bagaży znaleziono materiał wybuchowy. W efekcie ruch został wstrzymany, zaś terminal był zamknięty przez kilka godzin.
Reklama
Według agencji TT podejrzany bagaż należy do starszej kobiety podróżującej do Polski. Jest ona podejrzana o próbę przewozu zabronionych materiałów wybuchowych i łatwopalnych.

Tajemniczy proszek w walizce został wykryty podczas standardowej kontroli bezpieczeństwa. Następnie policja ewakuowała terminal, zaś materiał został przeniesiony w inne miejsce, gdzie eksperci przeprowadzą jego badanie.

Po południu terminal został ponownie otwarty.

Opóźnieniu uległ między innymi lot do Modlina.

Aktualizacja 10.01.2016 r. godz. 19:00

Jak przekazała przedstawicielka policji Anette Wilhelmsson policyjni technicy po przebadaniu podejrzanego bagażu stwierdzili, że zawiera on wyłącznie rzeczy osobiste. Nie wiadomo, dlaczego rutynowa kontrola wykazała obecność materiału wybuchowego.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_e25fa 2016-01-12 18:12   
gość_e25fa - Profil gość_e25fa
Oczywiście, że wiadomo. Automaty wykrywające mat.wybuchowe są skalibrowane na rozpoznawanie składników, a nie materiałów całościowo. Wiele składników mat.wyb. znajduje się w kosmetykach, nawozach czy lekach. Wyskoczył jakiś marker i podniesiono alarm.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy