Wizz Air: Kolejne A321 od CCB leasing

26 listopada 2015 19:23
Wizz Air podpisał ze spółką CCB Financial Leasing pierwszą umowę dot. dzierżawy 11 samolotów airbus A321ceo. Warto dodać, że jest to największa umowa leasingowa podpisana do tej pory przez Wizz Aira.
Reklama
Dokładne warunki umowy nie zostały podane do publicznej wiadomości. Jednak według naszych informacji wartość kontraktu opiewa na kwotę około 1 mld dolarów amerykańskich. Dostawy 11 samolotów są zaplanowane na lata 2016-2017.

- Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z CCB Financial Leasing - spółką, z którą podpisaliśmy największą umowę leasingową w historii linii Wizz Air. Umowa ta jest potwierdzeniem szerszych relacji łączących Wizz Air z chińską branżą finansową - powiedział József Váradi, prezes Wizz Aira.

Więcej na temat nowych samolotów można przeczytać w naszym artykule "Wizz Air oficjalnie zaprezentował airbusa A321".

- Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy fakt, że linie Wizz Air dołączyły do grona naszych ważnych klientów. Zawarcie tej kluczowej transakcji ma dla nas ogromne znaczenie. Realizując strategię internacjonalizacji działań China Construction Bank, spółka CCB Financial Leasing będzie rozszerzać swoją działalność na ogólnoświatowym rynku leasingowym w branży lotniczej, wykorzystując w tym celu swoje przedstawicielstwo w Irlandii - zauważył Wang Qiang, prezes CCB Financial Leasing.

Umowa wpisuje się w realizowany przez Wizz Air model biznesowy polegający na sprzedaży i ponownym wydzierżawianiu maszyn tzw. sale and leaseback. Spółka negocjuje zakup nowych samolotów bezpośrednio z ich Airbus, zaś następnie zawiera z leasingodawcą umowę na ich sprzedaż i wydzierżawienie.

- Zawsze dokonujemy oceny najlepszych sposobów finansowania naszych samolotów. Strategia sprzedaży i dzierżawienia maszyn okazała się być rozwiązaniem, które jest najbardziej korzystne zarówno dla nas, jak i dla naszych udziałowców. Jedną z głównych zalet owej metody jest to, że pozwala nam na utrzymywanie jednej z najnowszych flot w Europie, co wiąże się z licznymi korzyściami dla naszych klientów - dodał Váradi.

W przyszłym roku, w sezonie letnim, dwie takie maszyny pojawią się także na warszawskim Lotnisku Chopina.

//www.pasazer.com/img/images/normal/wizz,ltn,a321,pbozyk1.jpg
CCB Leasing to firma zajmująca się leasingiem samolotów. Jej głównym udziałowcem i zarządcą jest China Construction Bank. Na koniec 2014 r. firma dzierżawiła 220 samolotów, a kolejnych 150 ma zamówionych.

Airbus A321 to największy samolot z rodziny A320. Jest o siedem metrów dłuższy od A320, a jego zasięg w wersji z zamontowanymi sharkletami wynosi do 6330 km. Na pokład w maksymalnej konfiguracji jednoklasowej A321 może zabrać 230 pasażerów, to o 50 pasażerów więcej niż w obecnie wykorzystywanych przez linię airbusach A320.

Obecnie flota Wizz Aira składa się z 64 airbusów: 63 A320 oraz jednego A321, którymi linia obsługuje rozbudowaną sieć połączeń w Europie Środkowej i Wschodniej obejmującą 380 tras z 22 baz operacyjnych. W ostatnim czasie przewoźnik potwierdził także zamówienie 110 A321neo.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy