×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet zamówił 36 airbusów A320


Brytyjski easyJet wykorzystał posiadane opcje i zamówił we wtorek (17.11) 36 samolotów od Airbusa: sześć A320ceo oraz 30 A320neo. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 3 mld dolarów amerykańskich.


- Zamawiamy kolejne nowe samolot do naszej floty, ponieważ w najbliższym czasie nadal widzimy znaczną liczbę nowych i opłacalnych połączeń na naszych podstawowych rynkach - powiedziała Carolyn McCall, prezes easyJet.

Dostawy nowo zamówionych samolotów w wersji ceo zaplanowane są w 2016 r., natomiast A320neo w 2020 r.

- Cieszymy się z kolejnego zamówienia easyJet. Rodzina A320 po raz kolejny udowadnia, że jest wygodna, ekonomiczna oraz ekologiczna - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.

//www.pasazer.com/img/images/normal/A320_easyJet_new_livery_2015.JPG
Przewoźnik podkreślił, że po raz kolejny model A320 został wybrany z uwagi na najniższe koszty operacyjne oraz zużycie paliwa. Łącznie z nowym kontraktem easyJet oczekuje na dostawę 185 samolotów: 55 A320 z obecnymi silnikami (ceo) oraz 130 z nowymi (neo). Przewoźnik zakłada, że aż 100 samolotów zostanie wykorzystanych do zastąpienia najstarszych egzemplarzy. Cała flota powiększy się zatem tylko o 87 maszyn.

Obecnie brytyjski i szwajcarski oddział easyJet posiada flotę złożoną z 243 samolotów z rodziny A320: 147 mniejszych A319 oraz 96 A320. Warto dodać, że linia jest największym operatorem A319 na świecie, największym użytkownikiem airbusów w Europie oraz czwartym co do wielkości operatorem airbusów na świecie.

Fot. Airbus Media



Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie