×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Serbia poleci z Belgradu do Nowego Jorku


Air Serbia planuje w 2016 r. uruchomienie rejsów dalekodystansowych do USA. Pierwszym miastem do jakiego poleci serbski przewoźnik będzie Nowy Jork. Połączenie z Belgradu na lotnisko JFK ma wystartować w czerwcu 2016 r.


Dokładny rozkład lotów będzie podany wkrótce. Teraz wiemy na pewno, że rejsy wystartują 1 czerwca 2016 r. i będą się odbywać pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki, soboty oraz niedziele. W pozostałe dni, dzięki umowie code-share, pasażerowie serbskiej linii będą mogli polecieć do Nowego Jorku przez Berlin lub Dusseldorf  na pokładzie airberlin.
//www.pasazer.com/img/images/normal/airserbia,ny,loty,media_1.png
- Wprowadzenie bezpośrednich lotów pomiędzy Belgradem a Nowym Jorkiem będzie niezwykłym i znaczącym momentem w krótkiej historii Air Serbii. Pokazuje to duży wzrost i ambicje tej linii lotniczej. Nie możemy zlekceważyć pozytywnego wpływu nowej usługi na osobach i firmach z Serbii, a także ze swoistego mostu powietrznego ze Stanami Zjednoczonymi, które są domem dla tak wielu serbskich rodzin, które teraz będą miały niepowtarzalną okazję polecieć do Serbii rodzimym przewoźnikiem. Chciałem także dodać, że wkrótce otrzymamy stosowne zgody z Departamentu Transportu USA (USDoT) - powiedział Aleksandar Vučić, premier Serbii.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airserbia,a330,media.jpg
Tak ma wyglądać airbus A330-200 w barwach linii Air Serbia

- Połączenia transatlantyckie Air Serbia będą bardzo dobrze uzupełniać naszą ofertę. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zmian jakie zachodzą w tak krótkim czasie w serbskim przewoźniku oraz ze współpracy z rządem Serbii, a także z nowych pracowników - pasjonatów lotnictwa. Jednym z głównych celów przy tworzeniu Air Serbii było stworzenie połączenia najważniejszych serbskich skupisk ludności na całym świecie. To ogłoszenie pokazuje również jeden z głównych atutów Etihad Airways Partners. Przed uruchomieniem lotów transatlantyckich, Air Serbia może zwrócić się do innych linii i uzyskać specjalistyczną wiedzę w zakresie floty i wsparcia technicznego, a także możliwości szkolenia pilotów i personelu pokładowego - powiedział James Hogan, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Air Serbia i prezes Etihad Airways.

Oprócz Nowego Jorku, serbski przewoźnik ma obsługiwać loty Pekinu. Nie wyklucza także rejsów do Chicago i Toronto. Jednak decyzja o ich starcie zapadnie dopiero w niedalekiej przyszłości.

W celu wykonywania połączeń transatlantyckich przewoźnik wynajmie początkowo airbusa A330-200 od Etihadu lub Jet Airways. Samoloty będą latać pod marką Air Serbia i będą obsługiwane przez serbskie załogi.

Fot. Air Serbiagość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie