Air Serbia poleci z Belgradu do Nowego Jorku

9 listopada 2015 21:12
10 komentarzy
Air Serbia planuje w 2016 r. uruchomienie rejsów dalekodystansowych do USA. Pierwszym miastem do jakiego poleci serbski przewoźnik będzie Nowy Jork. Połączenie z Belgradu na lotnisko JFK ma wystartować w czerwcu 2016 r.
Reklama
Dokładny rozkład lotów będzie podany wkrótce. Teraz wiemy na pewno, że rejsy wystartują 1 czerwca 2016 r. i będą się odbywać pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki, soboty oraz niedziele. W pozostałe dni, dzięki umowie code-share, pasażerowie serbskiej linii będą mogli polecieć do Nowego Jorku przez Berlin lub Dusseldorf na pokładzie airberlin.
//www.pasazer.com/img/images/normal/airserbia,ny,loty,media_1.png
- Wprowadzenie bezpośrednich lotów pomiędzy Belgradem a Nowym Jorkiem będzie niezwykłym i znaczącym momentem w krótkiej historii Air Serbii. Pokazuje to duży wzrost i ambicje tej linii lotniczej. Nie możemy zlekceważyć pozytywnego wpływu nowej usługi na osobach i firmach z Serbii, a także ze swoistego mostu powietrznego ze Stanami Zjednoczonymi, które są domem dla tak wielu serbskich rodzin, które teraz będą miały niepowtarzalną okazję polecieć do Serbii rodzimym przewoźnikiem. Chciałem także dodać, że wkrótce otrzymamy stosowne zgody z Departamentu Transportu USA (USDoT) - powiedział Aleksandar Vučić, premier Serbii.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airserbia,a330,media.jpg
Tak ma wyglądać airbus A330-200 w barwach linii Air Serbia

- Połączenia transatlantyckie Air Serbia będą bardzo dobrze uzupełniać naszą ofertę. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zmian jakie zachodzą w tak krótkim czasie w serbskim przewoźniku oraz ze współpracy z rządem Serbii, a także z nowych pracowników - pasjonatów lotnictwa. Jednym z głównych celów przy tworzeniu Air Serbii było stworzenie połączenia najważniejszych serbskich skupisk ludności na całym świecie. To ogłoszenie pokazuje również jeden z głównych atutów Etihad Airways Partners. Przed uruchomieniem lotów transatlantyckich, Air Serbia może zwrócić się do innych linii i uzyskać specjalistyczną wiedzę w zakresie floty i wsparcia technicznego, a także możliwości szkolenia pilotów i personelu pokładowego - powiedział James Hogan, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Air Serbia i prezes Etihad Airways.

Oprócz Nowego Jorku, serbski przewoźnik ma obsługiwać loty Pekinu. Nie wyklucza także rejsów do Chicago i Toronto. Jednak decyzja o ich starcie zapadnie dopiero w niedalekiej przyszłości.

W celu wykonywania połączeń transatlantyckich przewoźnik wynajmie początkowo airbusa A330-200 od Etihadu lub Jet Airways. Samoloty będą latać pod marką Air Serbia i będą obsługiwane przez serbskie załogi.

Fot. Air Serbia

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_16fea 2015-11-11 13:03   
gość_16fea - Profil gość_16fea
Na tą chwile to żadne zagrożenie dla LOT-u ale w przyszłości kto wie? Pamiętajmy że ma bogatego sponsora ETIHAD
gość_46fb3 2015-11-10 23:19   
gość_46fb3 - Profil gość_46fb3
Najważniejsza linia po Austria? Nie zgadam się... Czy linia ma na chwilę obecną jakieś połączenia do Ameryki i na Daleki Wschód? Jeszcze nie. Poza tym proszę porównać potencjał u możliwości Polski i Serbii. To, że linia otworzy JFK, to jeszcze nie katastrofa, to nie zabije LOT-u,a może wzmocni :) . Pozdrawiam.
jjemiolo 2015-11-10 22:26   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Wyglada na to ze Air Serbia chce "powrocic" do pozycji najwiekszej linii ze wschodu kontynentu jaka to pozycje mial JAT w dawnych czasach. Wrocili juz na szereg tras w obrebie dawnej Jugoslawii, jak tez rozlatuja sie po calych Balkanach (Warna, Bukareszt). Jednakze po rozpadzie Jugoslawii jest to teraz szereg oddzielnych panstw ktorych obywatele niekoniecznie sa zachwyceni odradzaniem sie Serbii pod jakimkolwiek wzgledem. Czyli, niekoniecznie musza wrocic do "nowego JATu" nawet jesli Air Serbia zaoferuje polaczenia. Emigracja z dawnej Jugoslawii jest odsc liczna w Stanach i Kanadzie (zwlaszcza Chicago, Cleveland, Los Angeles, Toronto), ale liczbowo Polakow jest wiecej. Atlantyki LO nie zaleza od dolotow z Balkanow, ale takowe sa oczywiscie pomocne. Tym samym, Atlantyk Air Serbii jest niekorzystny dla LO, ale nie jestem pewien czy ich plany sa solidne ekonomicznie. Owszem, Etihad moze czasowo doplacic, ale czy zgodzi sie na to na dluzsza mete, nie jestem pewien. Poki co nie mysle ze linia LO do BEG jest zagrozona ale to moze sie zmienic.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy