×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Z Niemiec do Antalyi największa konkurencja


Aż osiem linii oferuje regularne połączenia między turecką Antalyą a lotniskami w Kolonii-Bonn i Dusseldorfie. To najbardziej konkurencyjne połączenie w Europie – wynika z analizy portalu anna.aero. Według analityków anna.aero trasy z Niemiec do Antalyi należą do najbardziej konkurencyjnych. Tylko o jeden przewoźnik mniej (czyli po siedmiu) oferuje loty do tego miasta z Frankfurtu, Hamburga i Stuttgartu. 

Wśród linii latających z Kolonii do Antalyi znajdują się: airberlin, Condor, Corendon, germanwings, Pegasus, SunExpress, SunExpress Germany I TUIFly. Z Dusseldorfu loty oferują niemal te same linie z jednym wyjatkiem: zamiast SunExpress Germany lata Germania. 

Podobna oferta jest z pozostałych niemieckich miast. Występują jedynie niewielkie zmiany: z Frankfurtu do Antalyi lata Lufthansa, a z Hamburga i Stuttgartu Turkish Airlnes. Najczęściej tę trasę ze wszystkich pięciu lotnisk obsługuje linia SunExpress – joint-venture Turkish Airlines i Lufthansy. 

Jedyną „niewakacyjną” trasą w Europie, na której rywalizuje z sobą aż siedmiu przewoźników, są loty Mediolan-Malpensa – Rzym-Fiumicino: konkurują na niej Air India, Alitalia, Blue Panorama, easyJet, Ethiopian Airlines, Meridiana i Neos Air. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że Air India i Ethiopian Airlines nie mają prawa sprzedawać biletów tylko na odcinek Rzym – Mediolan. 

Inaczej wygląda rozkład, gdy zamiast poszczególnych lotnisk analitycy uwzględnili całe aglomeracje ze wszystkimi portami lotniczymi. W tej kategorii najbardziej konkurencyjnym rynkiem jest trasa Moskwa – Soczi. To połączenie (wliczając wszystkie moskiewskie porty lotnicze) oferują: Aerofłot, Gazpromavia, Nordavia, Orenair, Pobieda, S7 Airlines, Transaero Airlines, Ural Airlines, UTAir i Yakutia. Dane jednak pochodzą sprzed bankructwa Transaero – teraz te trasy przejął Aerofłot. 

Z kolei miastem, z którego jest oferowanych najwięcej silnie konkurencyjnych tras jest Londyn. Na aż ośmiu połączeniach ze stolicy Wielkiej Brytanii operuje po siedmiu przewoźników. Dotyczy to rejsów do: Korfu, Ibizy, Lanzarote, Larnaki, Palmy, Rodos, Rzymu i Teneryfy. Wyraźnie widać zatem, że dużo większa konkurencja panuje na trasach „wakacyjnych” niż na biznesowych. 

Najbardziej konkurencyjną trasą w Polsce, jak wynika z wyliczeń Pasazer.com, jest połączenie Warszawy z Londynem. Funkcjonuje na niej pięciu przewoźników: Ryanair (Modlin-Stansted), Wizz Air (Chopin-Luton), LOT (Chopin-Heathrow), BA (Chopin-Heathrow) i Norwegian (Chopin-Gatwick). To oznacza, że bezpośrednia rywalizacja między dokładnie tymi samymi lotniskami jest jedynie między LOT-em a British Airways. 
gość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie