Z Niemiec do Antalyi największa konkurencja

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 października 2015 17:36
2 komentarze
Aż osiem linii oferuje regularne połączenia między turecką Antalyą a lotniskami w Kolonii-Bonn i Dusseldorfie. To najbardziej konkurencyjne połączenie w Europie – wynika z analizy portalu anna.aero. 
Reklama

Według analityków anna.aero trasy z Niemiec do Antalyi należą do najbardziej konkurencyjnych. Tylko o jeden przewoźnik mniej (czyli po siedmiu) oferuje loty do tego miasta z Frankfurtu, Hamburga i Stuttgartu.

Wśród linii latających z Kolonii do Antalyi znajdują się: airberlin, Condor, Corendon, germanwings, Pegasus, SunExpress, SunExpress Germany I TUIFly. Z Dusseldorfu loty oferują niemal te same linie z jednym wyjatkiem: zamiast SunExpress Germany lata Germania.

Podobna oferta jest z pozostałych niemieckich miast. Występują jedynie niewielkie zmiany: z Frankfurtu do Antalyi lata Lufthansa, a z Hamburga i Stuttgartu Turkish Airlnes. Najczęściej tę trasę ze wszystkich pięciu lotnisk obsługuje linia SunExpress – joint-venture Turkish Airlines i Lufthansy.

Jedyną „niewakacyjną” trasą w Europie, na której rywalizuje z sobą aż siedmiu przewoźników, są loty Mediolan-Malpensa – Rzym-Fiumicino: konkurują na niej Air India, Alitalia, Blue Panorama, easyJet, Ethiopian Airlines, Meridiana i Neos Air. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że Air India i Ethiopian Airlines nie mają prawa sprzedawać biletów tylko na odcinek Rzym – Mediolan.

Inaczej wygląda rozkład, gdy zamiast poszczególnych lotnisk analitycy uwzględnili całe aglomeracje ze wszystkimi portami lotniczymi. W tej kategorii najbardziej konkurencyjnym rynkiem jest trasa Moskwa – Soczi. To połączenie (wliczając wszystkie moskiewskie porty lotnicze) oferują: Aerofłot, Gazpromavia, Nordavia, Orenair, Pobieda, S7 Airlines, Transaero Airlines, Ural Airlines, UTAir i Yakutia. Dane jednak pochodzą sprzed bankructwa Transaero – teraz te trasy przejął Aerofłot.

Z kolei miastem, z którego jest oferowanych najwięcej silnie konkurencyjnych tras jest Londyn. Na aż ośmiu połączeniach ze stolicy Wielkiej Brytanii operuje po siedmiu przewoźników. Dotyczy to rejsów do: Korfu, Ibizy, Lanzarote, Larnaki, Palmy, Rodos, Rzymu i Teneryfy. Wyraźnie widać zatem, że dużo większa konkurencja panuje na trasach „wakacyjnych” niż na biznesowych.

Najbardziej konkurencyjną trasą w Polsce, jak wynika z wyliczeń Pasazer.com, jest połączenie Warszawy z Londynem. Funkcjonuje na niej pięciu przewoźników: Ryanair (Modlin-Stansted), Wizz Air (Chopin-Luton), LOT (Chopin-Heathrow), BA (Chopin-Heathrow) i Norwegian (Chopin-Gatwick). To oznacza, że bezpośrednia rywalizacja między dokładnie tymi samymi lotniskami jest jedynie między LOT-em a British Airways.

Ostatnie komentarze

mietek 2015-10-28 16:00   
mietek - Profil mietek
Fajne porównania ale brakuje mi na przykład oferowania na danej trasie. Wtedy zapewne kierunki biznesowe byłby na pierwszy miejscu i połączenia w stylu FRA-LHR z około 10 lotami dziennie wykonywanymi przez LH i drugie tyle by BA:)
dpietrzak17 2015-10-28 13:55   
dpietrzak17 - Profil dpietrzak17
Interesujące porównania! :-)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama