Estonian Air: We wrześniu o 3,8 proc. pasażerów więcej

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
20 października 2015 08:35
W minionym miesiącu z usług Estonian Air skorzystało blisko 54 tys. osób, co daje 3,8 proc. wzrostu w ujęciu rok do roku. Z tej liczby ponad 51,2 tys. pasażerów wybrało trasy regularne (+3,0 proc.).
Reklama

W omawianym okresie samoloty linii wykonały 1157 lotów (+12,1 proc.), z regularnością na poziomie 98,1 proc. Punktualność w granicach 15 min. wyniosła z kolei 87,1 proc.

- Mimo, że szczyt sezonu letniego mamy już za sobą, widzimy dalszy wzrost zainteresowania pasażerów naszymi sezonowymi trasami, a szczególnie do Nicei i Splitu, które oferowaliśmy także we wrześniu. W tym samy czasie postępowały niestety ujemne trendy we wskaźnikach potoków pasażerskich na połączeniach do Europy Wschodniej. Szczególnie silnie odczuwalne były one na rejsach do Petersburga i Moskwy. Jedynie tylko Kijów wykazuje pozytywne wyniki - powiedział Jan Palmér, prezes Estonian Air.

Od początku roku z usług linii skorzystało ponad 457 tys. podróżnych. To wynik lepszy od pierwszych dziewięciu miesięcy 2014 r. o 9,0 proc.

- Jesteśmy także zadowoleni mogąc ogłosić, że nie tylko w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku przewieźliśmy więcej pasażerów, ale i że wskaźnik EBIT za okres od marca do września jest dodani. To dowód, że nasza linii zrobiła znaczący zwrot w swojej działalności. Zdobywamy także coraz więcej kontraktów na wynajem możliwości przewozowych, dzięki czemu mamy pokazać, że stajemy się zrównoważonym, dochodowym przewoźnikiem regionalnym - dodaje Palmér.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama