×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Estonian Air: We wrześniu o 3,8 proc. pasażerów więcej


W minionym miesiącu z usług Estonian Air skorzystało blisko 54 tys. osób, co daje 3,8 proc. wzrostu w ujęciu rok do roku. Z tej liczby ponad 51,2 tys. pasażerów wybrało trasy regularne (+3,0 proc.).


W omawianym okresie samoloty linii wykonały 1157 lotów (+12,1 proc.), z regularnością na poziomie 98,1 proc. Punktualność w granicach 15 min. wyniosła z kolei 87,1 proc.

- Mimo, że szczyt sezonu letniego mamy już za sobą, widzimy dalszy wzrost zainteresowania pasażerów naszymi sezonowymi trasami, a szczególnie do Nicei i Splitu, które oferowaliśmy także we wrześniu. W tym samy czasie postępowały niestety ujemne trendy we wskaźnikach potoków pasażerskich na połączeniach do Europy Wschodniej. Szczególnie silnie odczuwalne były one na rejsach do Petersburga i Moskwy. Jedynie tylko Kijów wykazuje pozytywne wyniki - powiedział Jan Palmér, prezes Estonian Air.

Od początku roku z usług linii skorzystało ponad 457 tys. podróżnych. To wynik lepszy od pierwszych dziewięciu miesięcy 2014 r. o 9,0 proc.

- Jesteśmy także zadowoleni mogąc ogłosić, że nie tylko w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku przewieźliśmy więcej pasażerów, ale i że wskaźnik EBIT za okres od marca do września jest dodani. To dowód, że nasza linii zrobiła znaczący zwrot w swojej działalności. Zdobywamy także coraz więcej kontraktów na wynajem możliwości przewozowych, dzięki czemu mamy pokazać, że stajemy się zrównoważonym, dochodowym przewoźnikiem regionalnym - dodaje Palmér.gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie