×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


We wrześniu kolejny rekord na Heathrow


Wrzesień br. był kolejnym rekordowym miesiącem w historii tego portu. Odprawiono bowiem w tym czasie blisko 6,77 mln podróżnych. To wynik lepszy od analogicznego okresu 2014 r. o 2,9 proc.

Najlepiej w ubiegłym miesiącu rozwijały się połączenia bliskowschodnie. Skorzystało z nich ponad 562 tys. pasażerów, czyli o 8,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. r. To przede wszystkim efekt coraz częstszego wykorzystania do obsługi połączeń do Londynu-Heathrow największych samolotów pasażerskich świata przez linie znad Zatoki Perskiej.

Dalej uplasowały się trasy europejskie. Odprawiono na nich 2,87 mln osób - notując tym samym wzrost na poziomie 6,9 proc.

Największe spadki dotknęły segment lotów na kontynent afrykański. Ruch spadł tutaj o 6,8 proc. (279 tys.). Z kolei 3,7 proc. mniej pasażerów zarejestrowano na połączeniach krajowych.

W ubiegłym miesiącu o 1,2 proc. wzrosła za to średnia liczba podróżnych na lot (167,9 osoby).

Zmniejszyła się jednak ilość odprawianego w Heathrow cargo. We wrześniu br. przeładowano 119 tys. ton metrycznych towarów i poczty, tj. mniej o 4,4 proc. r.d.r.gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie