Heathrow: Luty z rekordowym wzrostem

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
13 marca 2017 09:30
W lutym port lotniczy Heathrow obsłużył 5,27 mln pasażerów, co oznacza 5,5 proc. wzrost w stosunku do lutego ubiegłego roku. Jest to najlepszy wynik za luty odnotowany w historii lotniska.
Reklama

Dane przedstawiający procentowy wzrost zostały uzyskane przy dokonaniu korekty jednego dnia, gdyż ubiegły rok był rokiem przestępnym. Bez takiej korekty wzrost wyniósłby 1,7 proc.

Ponad 5-proc. wzrost liczby pasażerów w lutym tego roku w porównaniu do tego samego okresu rok temu jest znakomitym wynikiem, gdyż londyńskie lotnisko, wykorzystujące nieomal całą swoją przepustowość w ostatnim czasie odnotowywało różnice w wysokości ruchu w granicach 1 proc.

Jak informuje lotnisko, tak wysoki wzrost był możliwy dzięki zastosowaniu przez linie lotnicze operujące z portu lotniczego “większych, lepiej wypełnionych, cichszych oraz czystszych” samolotów oraz dzięki “prężnej brytyjskiej gospodarce”, dzięki której wzrost popytu na podróże do Wielkiej Brytanii przewyższył prognozy.

- Port lotniczy Heathrow wspaniale wystartował w 2017 roku - dostarczamy najlepszej jakości usługi spośród głównych lotnisk w Europie do rekordowej ilości pasażerów i pobudzamy brytyjski eksport obsługując rekordowe ilości cargo - powiedział John Holland-Kaye, prezes Heathrow.

Liczba operacji lotniczych zmalała o 3,6 proc. do 34,9 tys., a masa odprawionych ładunków cargo wzrosła o 4,4 proc. do 126,8 tys. ton. Najpopularniejszymi kierunkami wśród pasażerów były Europa (2,21 mln pasażerów, wzrost o 0,9 proc.) i Ameryka Północna (1,0 mln, spadek o 1,7 proc.), najlepszą dynamikę notowały trasy bliskowschodnie (wzrost o 15,3 proc. do 556 tys.).


fot. Heathrow Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama