Norwegian z 9-proc. wzrostem we wrześniu

11 października 2015 07:53
Norweski przewoźnik obsłużył w ubiegłym miesiącu 2,44 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 9 proc. w stosunku do tego samego miesiąca poprzedniego roku. Aż o 6,8 pkt. proc. wzrosło średnie wypełnienie samolotów Norwegiana.
Reklama
We wrześniu w każdym samolocie Norwegiana średnio zajętych było 88,2 proc. miejsc. Ruch mierzony wskaźnikiem RPK wzrósł o 11 proc. przy równoczesnym wzroście oferowania (ASK) jedynie o 3 proc.

Wzrost, jak podkreślił przewoźnik w komunikacie prasowym, napędzały szczególnie trasy długodystansowe - we wrześniu wskaźnik obłożenia na nich wyniósł 96 proc.

- Widzimy również, że coraz więcej naszych pasażerów korzysta z siatki europejskiej i przesiada się na nasze trasy do Stanów Zjednoczonych lub Tajlandii - podkreślił cytowany w informacji prasowej Bjorn Kjos, prezes Norwegiana.

We wrześniu linia odebrała nowego boeinga 737-800. To już dziesiąty samolot tego typu, który w tym roku dołączył do floty spółki. Flota Norwegiana ma obecnie średni wiek wynoszący ok. czterech lat.

Norwegian wykonał w ubiegłym miesiącu niemal wszystkich zaplanowane loty (99,8 proc.), z czego 84,3 proc. odbyło się o czasie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy