×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian z 9-proc. wzrostem we wrześniu


Norweski przewoźnik obsłużył w ubiegłym miesiącu 2,44 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 9 proc. w stosunku do tego samego miesiąca poprzedniego roku. Aż o 6,8 pkt. proc. wzrosło średnie wypełnienie samolotów Norwegiana.


We wrześniu w każdym samolocie Norwegiana średnio zajętych było 88,2 proc. miejsc. Ruch mierzony wskaźnikiem RPK wzrósł o 11 proc. przy równoczesnym wzroście oferowania (ASK) jedynie o 3 proc. 

Wzrost, jak podkreślił przewoźnik w komunikacie prasowym, napędzały szczególnie trasy długodystansowe - we wrześniu wskaźnik obłożenia na nich wyniósł 96 proc. 

- Widzimy również, że coraz więcej naszych pasażerów korzysta z siatki europejskiej i przesiada się na nasze trasy do Stanów Zjednoczonych lub Tajlandii - podkreślił cytowany w informacji prasowej Bjorn Kjos, prezes Norwegiana. 

We wrześniu linia odebrała nowego boeinga 737-800. To już dziesiąty samolot tego typu, który w tym roku dołączył do floty spółki. Flota Norwegiana ma obecnie średni wiek wynoszący ok. czterech lat. 

Norwegian wykonał w ubiegłym miesiącu niemal wszystkich zaplanowane loty (99,8 proc.), z czego 84,3 proc. odbyło się o czasie. gość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie