Chopin Music Spot na Lotnisku Chopina

1 października 2015 13:45
4 komentarze
Chwila relaksu przy muzyce przed odlotem? Teraz to już możliwe. Lotnisko Chopina we współpracy z firmą Steinway&Sons oddaje do dyspozycji pasażerów dwa fortepiany marki Boston. Zagrać na nich będzie mógł każdy chętny, planowane są również koncerty zawodowych pianistów i uczniów szkół muzycznych.
Reklama
Na Lotnisku Chopina uroczyście otwarty został Chopin Music Spot, czyli strefa promująca muzykę klasyczną, a szczególnie dzieła Fryderyka Chopina. Będzie to miejsce otwarte i dostępne dla wszystkich pasażerów i gości lotniska, w którym można posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu, a także samemu zagrać coś dla innych. Otwarcie Chopin Music Spot nieprzypadkowo zbiega się w czasie z rozpoczęciem XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Lotnisko Chopina jest oficjalnym partnerem tej imprezy i aktywnie włącza się w jej promocję.

- Muzyka Chopina jest znana i kochana na całym świecie. Niesie w sobie emocje i uczucia, które porywają ludzi wszystkich ras i kultur. Jako Lotnisko Chopina czujemy szczególny związek z tą muzyką i jej twórcą i dlatego chcemy przybliżać ją wszystkim pasażerom korzystającym z naszego portu – wyjaśnia Robert Stankiewicz, kierownik Działu Public Relations Lotniska Chopina.

//www.pasazer.com/img/images/normal/chopin,music,spot,pbozyk1.jpg
Strefa Chopin Music Spot znajduje się w strefie B ogólnodostępnej części hali odlotów (obok kawiarni Espressamente Illy). Instalacja, której głównym elementem jest koncertowy fortepian Boston Performance wyprodukowany przez firmę Steinway & Sons, będzie towarzyszyła pasażerom i gościom lotniska przez najbliższy rok. Dzięki niej każdy, kto poczuje w sobie artystyczną wenę, będzie mógł zasiąść za klawiszami prawdziwego koncertowego instrumentu najwyższej klasy – wartego kilkaset tysięcy złotych fortepianu Boston Performance Edition.

W przerwach między koncertami na żywo oczekiwanie na podróż umilać będzie "niewidzialny pianista", czyli automat odtwarzający na fortepianie utwory Chopina. Drugi fortepian marki Boston ustawiony jest w strefie pasażerskiej, w hallu przed strefą kontroli paszportowej. Ten również dostępny jest publicznie dla wszystkich chętnych.

- Steinway od zawsze towarzyszy najwybitniejszym polskim pianistom wspierając ich artystyczne poszukiwania pozostaje też marzeniem każdego uczącego się gry dziecka. Mamy nadzieję, że oddany w ręce pasażerów w Music Chopin Spot Boston Performance pozwoli wielu odnaleźć w sobie twórczą wenę i spełnić marzenie o graniu na prawdziwym koncertowym fortepianie – powiedziała Magdalena Piotrowska, przedstawicielka Steinway&Sons w Polsce.

//www.pasazer.com/img/images/normal/chopin,music,spot,pbozyk4.jpg
Z okazji inauguracji Chopin Music Spot dla gości lotniska zagrali zawodowi pianiści muzyki klasycznej i jazzowej a także utalentowani uczniowie warszawskich szkół muzycznych. Specjalny koncert dał zaprzyjaźniony z Lotniskiem Chopina Włodek Pawlik. Jedyny polski jazzman uhonorowany prestiżową nagrodą Grammy wykonał Kołysankę (Berceuse) Chopina oraz własny utwór dedykowany Chopinowi "Good evening Monsieur Chopin". Podobne koncerty odbywać się będą na lotnisku regularnie przez cały rok.

//www.pasazer.com/img/images/normal/chopin,music,spot,pbozyk2.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/chopin,music,spot,pbozyk3.jpg
Marka Boston. Designed by Steinway&Sons należy do rodziny Steinway obok legendarnych instrumentów Steinway&Sons oraz fortepianów i pianin Essex. Instrument Boston Performance, który stanie na warszawskim lotnisku jest fortepianem koncertowym z najnowszej serii oferowanej przez markę. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym zamyka brzmienie koncertowego fortepianu w nieco mniejszej ramie. Jego wyjątkowy dźwięk podbił już serca wielu muzyków na całym świecie - na Bostonie koncertuje m.in. Włodek Pawlik.

Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fa213 2015-10-02 18:55   
gość_fa213 - Profil gość_fa213
Inicjatywa bez mała wspaniała. Ale nie sposób nie przyznać racji - Zdrowo byłoby w jakiś sposób "filtrować" potencjalnych wykonawców.
przemolot 2015-10-01 17:00   
przemolot - Profil przemolot
Pomysł jest bardzo dobry. Na Ruzyne stoi pianino. Wracałem kiedyś z PRG ze znajomym muzykiem. Do odlotu mieliśmy dużo czasu, więc znajomy, z nudów, podszedł do pianina i dał mini koncert. Nie ukrywam, że było to dość miłe i spotkało się z ciepłym przyjęciem innych pasażerów.
Affinitor 2015-10-01 16:30   
Affinitor - Profil Affinitor
Rozumiem, ze opcja z muzyka na żywo byłaby zbyt droga (w sensie pianista grający każdego dnia), ale czy pomysł z oddawaniem fortepianu w "społeczne ręce" jest najlepszy? Nie wiem. Obawiam sie, ze dla mnóstwa znudzonej mlodziezy bedzie to szansa do "umilania" innym czasu kakofonia dziwnych dźwięków. Chyba, ze zanim kogos dopuszcza do klawiatury to zweryfikują umiejętności....
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy