×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish utrzymuje dwucyfrowe tempo wzrostu


Od stycznia do sierpnia 2015 r. linie Turkish Airlines przewiozły 40,7 mln pasażerów - o 11,7 proc. więcej niż rok temu w tych samych miesiącach. Ruch szybciej wzrasta na trasach krajowych.

W obrębie Turcji od początku roku przewoźnik obsłużył o 15,7 proc. więcej pasażerów niż w tym samym okresie 2014 r. Na trasach międzynarodowych wzrost wyniósł 9 proc. 

O 6 proc. wzrosła liczba pasażerów w klasach premium, a z kolei liczba osób przesiadających się w Stambule wzrosła aż o 16 proc.

Wzrosty były jednak nieco wolniejsze niż przyrost oferowania. Od początku roku ASK Turkish Airlines wzrósł o 12,2 proc., a nowe oferowanie było rozłożone niemal równo między trasy krajowe i międzynarodowe. Ruch mierzony wskaźnikiem RPK wzrósł jednak o 11,1 proc. i przyrost był wyraźnie większy na trasach krajowych. To doprowadziło do spadku średniego wskaźnika wypełnienia na całej siatce połączeń o 0,8 pkt. proc. do 78,8 proc.gość_e4b25 - Profil
gość_e4b25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie