Lufthansa zakończyła retrofit floty dalekodystansowej

19 września 2015 08:33
Najnowsza klasa biznes i pierwsza Lufthansy w końcu zawitała na pokłady wszystkich maszyn szerokokadłubowych niemieckiej linii. Tym samym zakończył się najbardziej rozbudowany program modernizacji kabin w historii tego przewoźnika.
Reklama
Od połowy września wszystkie zaplanowane w rozkładzie połączenia są obsługiwane wyłącznie przez samoloty z nowymi wnętrzami. Dokładnie 106 maszyn szerokokadłubowych Lufthansy jest już wyposażonych w nową kabinę i fotele klasy biznes oraz ekonomicznej. W 76 maszynach zainstalowano także nową klasę pierwszą.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,klasa,pierwsza,pbozyk1.jpg
Klasa pierwsza Lufthansy

Od 2011 r. Lufthansa inwestowała średnio około milion euro dziennie w modernizację pokładów. Łączna wartość tej inwestycji wyniosła ok. 1,5 mld euro. Podczas całego programu odświeżenia wnętrz floty dalekodystansowej, Lufthansa Technik wymieniła, zmodyfikowała lub zainstalowała ok. 39 tys. foteli: 600 w klasie pierwszej, 7 tys. w klasie biznes i ponad 27,6 tys. w klasie ekonomicznej. Natomiast w nowej klasie ekonomicznej premium, która jest bestsellerem linii, trwa instalacja 3600 foteli. Montaż tej klasy w całej flocie dalekiego zasięgu zakończy się późną jesienią tego roku.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,klasa,ekonomiczna,pbozyk1.jpg
Klasa ekonomiczna Lufthansy

Oprócz nowych foteli, zmienia się również pokładowy system rozrywki, który zyskał nowe monitory oraz rozbudowaną ofertę audio i wideo.

Modernizacja dotyczy także rozwoju FlyNet®, który jest od niedawna dostępny na wszystkich trasach międzykontynentalnych. Bezprzewodowy szerokopasmowy Internet umożliwia pasażerom pozostanie online podczas podróży. Dodatkowo 3/4 maszyn długodystansowych jest już wyposażonych w bezpośredni dostęp do sieci komórkowej, co umożliwia przesyłanie smsów i synchronizację informacji na urządzeniach mobilnych.
//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,klasa,biznes,pbozyk1.jpg
Nowa klasa biznes została wzbogacona o bardziej przyjemne i wygodniejsze materiały. Dzięki jednemu guzikowi, fotel może się rozłożyć to pozycji w pełni leżącej o długości 198 cm i szerokości 65 cm. Przestronne wnętrza zapewnią także intymność pasażerom. Dodatkowo od 1 sierpnia tego roku jest dostępny nowy serwis restauracyjny na połączeniach wykonywanych airbusami A380 na trasach z i do krajów Zatoki Perskiej oraz Azji. Doświadczenie kulinarne na pokładzie odpowiada jakości najlepszych restauracji. Stolik jest nakrywany indywidualnie przez obsługę pokładową, a dania i napoje są serwowane bezpośrednio z kuchni.

Serwis restauracyjny będzie także wprowadzony od 1 października na połączeniach realizowanych przez boeingi B747-400 i B747-8I z Frankfurtu oraz od 25 października na pokładach airbusów A340-300/600 z Frankfurtu i Monachium latających do Azji i na Bliski Wschód.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,klasa,biznes,pbozyk2.jpg
Klasa biznes Lufthansy

Dla Lufthansy nowy, najwyższy standard komfortu pasażerów jest ważnym krokiem w stronę uzyskania tytułu pierwszej pięciogwiazdkowej zachodniej linii lotniczej. Oferta Lufthansy spotkała się już z bardzo dobrymi opiniami pasażerów, co potwierdziły badania konsumenckie rankingu Skytrax przeprowadzone w 2015 r. W największym sondażu branży lotniczej Lufthansa otrzymała nagrody w trzech kategoriach: "Najlepsza linia transatlantycka", "Najlepszy na świecie salonik Klasy Pierwszej" i "Najlepsza linia w Europie Zachodniej".

Podczas procesu modernizacji, Lufthansa Technik uzyskała ponad 300 tys. akceptacji oficjalnych dokumentów i przetransportowała ponad 2,4 tys. kontenerów, wypełnionych materiałami z ośmiu różnych zakładów produkcyjnych. Prace modernizacyjne pochłonęły ponad 1,4 mln godzin.

Lufthansa posiada obecnie 273 samoloty, w tym 106 szerokokadłubowych: 12 airbusów A380, 19 A330-300, 15 A340-300, 24 A340-600, 15 B747-400 oraz 19 B747-8I.

Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy