Załogi Lufthansy w bawarskich strojach

2 września 2015 14:38
4 komentarze
Z okazji odbywającego się w Monachium Oktoberfest załogi pokładowe Lufthansy będą na wybranych trasach ubrane w tradycyjne stroje z tego regionu. Niemiecka linia prowadzi taką akcję już po raz dziewiąty.
Reklama
Lufthansa odtworzy tradycyjne bawarskie stroje z 1950 roku. Od połowy września czternaście stewardes będzie w nich latać na trasach do Ameryki Pn. i nad Zatokę Perską. 16 września wystartują do Charlotte (USA), 21 do Vancouver, a 29 do Dubaju.

- Już po raz dziewiąty nasz personel pokładowy będzie nosić tradycyjne bawarskie stroje na wybranych trasach. Pasażerowie z pewnością będą zachwyceni tegorocznymi mundurami - powiedział w komunikacie prasowym Thomas Klühr, członek zarządu Lufthansa German Airlinesluft ds. finansowych i hubu w Monachium.

Mundur z 1950 r. został odtworzony przez monachijski dom mody Angermaier Trachten. Stroje regionalne wiesn-dirndl są tak jak w przeszłości jasnoniebieskie i wykończone tkanymi beżowymi wzorami. Na beżowych fartuszkach widnieją dyskretne jasnoniebieskie kropki.


Na wybranych trasach europejskich personel pokładowy Lufthansa CityLine zamieni swoje mundury na stroje bawarskie - trzy stewardesy również założą dirndl projektu Angermaier Trachten, a do nich żółte gorsety z kwiatowymi niebieskimi nadrukami oraz spódnice w biało-niebieskie pasy i jedwabne błękitne fartuszki.

Również obsługa naziemna Lufthansy w porcie lotniczym w Monachium założy regionalne, bawarskie dirndls oraz marynarki zaprojektowane specjalnie dla Lufthansy przez firmę modową z Monachium Schustermann & Borenstein. Podczas Oktoberfest wielu pracowników lotniska również będzie nosić te stroje.

Saloniki Lufthansy w Monachium zaprezentują w tym okresie specjalne menu. Salonik klasy pierwszej zaoferuje bawarskie specjalności w udekorowanych zgodnie z tradycją Oktoberfest restauracjach. Dania takie jak pieczone praliny z ogonami wołowymi oraz tiramisu na pszenicznym piwie będą na bieżąco przygotowywane przez kucharzy.

Pasażerowie odwiedzający saloniki Senator będą mogli spróbować strudli jabłkowych, zimnych przekąsek i bawarskich precli. Specjalny serwis na czas Oktoberfest został także przygotowany dla gości klasy pierwszej Lufthansy. Np. na trasach do Charlotte pojawią się m.in. sznycel z Tegernsee lub bawarska kaczka na Oktoberfest. Tradycyjne ciasto wiśniowe podawane na zimno oraz gorący strudel jabłkowy będą dopełnieniem bawarskich posiłków.

fot. Lufthansa
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7332f 2015-09-03 19:26   
gość_7332f - Profil gość_7332f
Ja to w ogóle nie wyobrażam sobie LOTu w KTW, powinni ich przędzić do warszawki, bez łaski z ich strony z tymi marnymi 3 połączeniami do niby to hubu!
gość_5734c 2015-09-03 17:01   
gość_5734c - Profil gość_5734c
LOT do KTW lata sporadycznie bo ten region dla nich jest beee... więc nie fantazjuj tyle. wstyd dla LOT, że z najbardziej ludnego regionu polski ma marne 3 połączenie do niby to hubu zwanego WAW!!!
gość_24501 2015-09-02 22:19   
gość_24501 - Profil gość_24501
wyobrażacie sobie żeby LOT zrobił taki event w Śląskiej wersji ? choćby tylko na trasie WAW-KTW ?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy