×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrosty w Madrycie i Barcelonie


Dwa największe hiszpańskie lotniska zanotowały w lipcu wzrosty liczby odprawionych pasażerów. W Madrycie dynamika wyniosła 13 proc. do 4,59 mln osób, a w Barcelonie - 5,7 proc. do 4,26 mln.W Madrycie wzrost napędzali pasażerowie na trasach międzynarodowych. Było ich 3,3 mln, czyli aż o 16,2 proc. więcej niż w lipcu 2014 r. Był to historyczny rekord tego lotniska - do tej pory jedynie czterokrotnie Madryt odprawił ponad 3 mln pasażerów na trasach międzynarodowych w ciągu miesiąca. Na trasach krajowych podróżowało 1,29 mln osób, co stanowiło wzrost o 5,8 proc. 

W Barcelonie wpływ tras międzynarodowych był jeszcze większy. Spółka nie podaje dokładnych liczb, ale na trasach międzykontynentalnych przybyło w ujęciu rocznym 19,3 proc. pasażerów, na trasach międzynarodowych wewnątrz UE 9,7 proc., ale za to zmalała liczba podróżnych do i z krajów spoza UE (o 3 proc.). Liczba pasażerów na trasach krajowych wzrosła o 5,1 proc. 

Obydwa lotniska zanotowały wzrost liczby operacji lotniczych: o 8,1 proc. w Madrycie (33,8 tys.) i o 0,9 proc. w Barcelonie (29,4 tys.). Wyższą dynamikę miały przewozy cargo: w stolicy Hiszpanii wzrosły one o 53,2 proc. do 32,8 tys. ton, a w stolicy Katalonii o 14,7 proc. do ponad 10 tys. ton. 

Od początku roku lotnisko w Madrycie odprawiło 26,34 mln pasażerów, czyli o 11,7 proc. więcej niż rok temu. Wzrost w Barcelonie wyniósł 5 proc. do 22,32 mln osób.gość_a360b - Profil
gość_a360b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie