Chaos na lotnisku Madryt Barajas

22 kwietnia 2022 11:45
Brak wystarczającej liczby funkcjonariuszy przeprowadzających kontrolę paszportową na lotnisku w Madrycie spowodował olbrzymie kolejki i, w efekcie, ponad 3 tyś. pasażerów nie zdążyło na swój lot.
Reklama

Już od kilku miesięcy linie lotnicze zwracają uwagę na problem z odprawą paszportową na stołecznym lotnisku, który staje się coraz poważniejszy z racji na odbudowę ruchu lotniczego i większą liczbą odprawianych pasażerów. Przewoźnicy boją się, że - jeśli nic nie zostanie zrobione - sezon letni, na który wszyscy tak bardzo liczą, będzie naznaczony chaosem i olbrzymimi problemami dla pasażerów.W samym Wielkim Tygodniu ponad 3 tyś. pasażerów musiało zmienić świąteczne plany z powodu utraty połączenia lotniczego. Wydłużające się kolejki spowodowane były niewystarczającą liczbą funkcjonariuszy, a problem dotyczy pasażerów wylatujących bądź przylatujących ze strefy non-Schengen.

Obawy przewoźników są uzasadnione biorąc pod uwagę, że najliczniejszą grupą letnich turystów stanowią Brytyjczycy, którzy od stycznia 2021 r. nie należą już do Unii Europejskiej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy