Fundusz Indigo inwestorem LOT-u?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
10 sierpnia 2015 12:59
23 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT, które kończą proces ponad dwuletniej restrukturyzacji, zainteresowały dużego inwestora branży lotniczej. Według najnowszych informacji jest to fundusz inwestycyjny Indigo Partners - donosi Puls Biznesu.
Reklama

- Fundusz chce zainwestować w LOT i sfinansować rozwój spółki. Jeśli Ministerstwo Skarbu Państwa podpisze z funduszem list intencyjny, zaczną się negocjacje ostatecznej umowy inwestycyjnej. Jej przedmiotem nie będzie sprzedaż akcji, lecz podniesienie kapitału. Indigo jest gotowy zainwestować w LOT w różnej formie nawet kilkaset milionów złotych - możemy przeczytać w Pulsie Biznesu.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/b787-8,lot,sp-lrf,wawPB.jpg
Indigo Partners to fundusz specjalizujący się w inwestycjach i podnoszeniu kapitału. Firma dokonuje inwestycji głównie w sektorze transportu lotniczego. Fundusz został założony w 2002 r. przez znanego w branży lotniczej Williama Franke'a, który kiedyś był szefem American West Airlines. Jego główna siedziba znajduje się w Phoenix w stanie Arizona.

Kilka lat temu fundusz zainwestował w amerykańską linię Spirit Airlines, którą przekształcił w ultrataniego przewoźnika. Kolejna inwestycja dotyczyła linii Frontier Airlines, którą fundusz także przekształcił w ultratanią linię. Indigo Partners jest także głównym inwestorem węgierskiego Wizz Aira, który w Europie konkuruje z irlandzkim Ryanairem. Warto dodać, że w tym roku Wizz Air wszedł na giełdę w Londynie.

Według gazety w negocjacje zaangażowany jest zarząd LOT-u, Ministerstwo Skarbu Państwa oraz firma doradcza Rothschild.

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_11607 2015-08-17 21:10   
gość_11607 - Profil gość_11607
LOT powinien zostać państwowy , tak jak SAS - kraje Dania, Norwegia, Szwecja, AIR FRANCE KLM - tu nadal ok, 20 % ma państwo francuskie, Aeroflot, FINNAIR, Emirates linie z Chin, Belavia, Tarom, Singapore Airlines, Turkish Airways i tak dalej, linie , gdzie mamy dużych , dochodowych przewoźników i to na wysokim poziomie. Zatem dlaczego LOT ma być koniecznie prywatny ? Nie zgadzam się na to, zwłaszcza , że dopiero co z naszych podatków dofinansowano ją blisko połową miliarda złotych, a skoro nastęona pomoc publiczna choć mogła być udzielona, nie była potrzebna , to i żadna kasa od prywaciaża tez nie jest i to kosztem sprzedaży linii, linii która ma swój rynek, sloty, pozolenia na loty tu i tam , zatrudnia ludzi , płaci tu podatki, daje zysk od ponad roku i w tym będzie jeszcze lepszy, zysk , który może być kiedyś też zasileniem budżetu. NIE WOLNO NAM ODDAĆ LOTU , NIE ZGADZAM SIĘ !!!! To firma ważna i strategiczna.
gość_71c30 2015-08-14 02:26   
gość_71c30 - Profil gość_71c30
Dziwne że info o Indigo pojawia się w tym samym dniu co rada nadzorcza miała odwołać Mikosza.
gość_2b8f6 2015-08-14 01:28   
gość_2b8f6 - Profil gość_2b8f6
Czytajcie ze zrozumieniem Bloomberga: "Indigo Partners LLC and a European investor of an undisclosed name are holding talks regarding the acquisition of a majority share in LOT Polish Airlines S.A. The transaction will be finalised provided that LOT will keep its brand and its Warsaw-based head office." Tam jest szykowane przejecie rowniez przez inwestora strategicznego z Europy - to sie nazywa distressed M&A, a nie recap jak tutaj piszecie w komentarzach.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama