×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Croatia Airlines: w I półroczu przybyło ok. 1 proc. pasażerów


Linie lotnicze Croatia Airlines chwalą się przewiezieniem milionowego pasażera w tym roku. Miało to miejsce w rejsie OU471 relacji Amsterdam - Zagrzeb w dn. 27 lipca. Przy okazji podane zostały wyniki przewozowe za okres od stycznia do czerwca br.W pierwszym półroczu linia przewiozła ok. 1 proc. więcej pasażerów niż w analogicznym okresie ub. r. Tylko do końca lipca przewoźnik odnotował wzrost rzędu 4 proc. w ilości odprawionych osób. Prognoza na koniec bieżącego roku to ok. 1,88 mln podróżnych, a zatem zwyżka o ok. 2-3 proc.

Tegoroczna siatka połączeń Croatia Airlines obejmuje 30 miast w 18 krajach Europy. Większość z połączeń wykonywanych jest z głównego portu lotniczego linii, w Zagrzebiu. Jednak trasy międzynarodowe obsługiwane są także z mniejszych lotnisk: Splitu, Dubrownika, Puli, Zadaru i Bolu (na wyspie Brač).

Od początku istnienia przewoźnika (1991) z jego usług skorzystało już prawie 31 mln pasażerów. Większość - ponad 21 mln - poleciało na trasach międzynarodowych. Przeszło 9,5 mln podróżowało z kolei wewnątrz Chorwacji.

Flota linii składa się obecnie z 12 samolotów: 4 airbusów A319, 2 airbusów A320 i 6 bombardierów Q400.gość_554dc - Profil
gość_554dc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie