Croatia Airlines: w I półroczu przybyło ok. 1 proc. pasażerów

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
01 sierpnia 2015 13:33
Linie lotnicze Croatia Airlines chwalą się przewiezieniem milionowego pasażera w tym roku. Miało to miejsce w rejsie OU471 relacji Amsterdam - Zagrzeb w dn. 27 lipca. Przy okazji podane zostały wyniki przewozowe za okres od stycznia do czerwca br.
Reklama

W pierwszym półroczu linia przewiozła ok. 1 proc. więcej pasażerów niż w analogicznym okresie ub. r. Tylko do końca lipca przewoźnik odnotował wzrost rzędu 4 proc. w ilości odprawionych osób. Prognoza na koniec bieżącego roku to ok. 1,88 mln podróżnych, a zatem zwyżka o ok. 2-3 proc.

Tegoroczna siatka połączeń Croatia Airlines obejmuje 30 miast w 18 krajach Europy. Większość z połączeń wykonywanych jest z głównego portu lotniczego linii, w Zagrzebiu. Jednak trasy międzynarodowe obsługiwane są także z mniejszych lotnisk: Splitu, Dubrownika, Puli, Zadaru i Bolu (na wyspie Brač).

Od początku istnienia przewoźnika (1991) z jego usług skorzystało już prawie 31 mln pasażerów. Większość - ponad 21 mln - poleciało na trasach międzynarodowych. Przeszło 9,5 mln podróżowało z kolei wewnątrz Chorwacji.

Flota linii składa się obecnie z 12 samolotów: 4 airbusów A319, 2 airbusów A320 i 6 bombardierów Q400.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama