×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Long-haule rosną najszybciej w Dublinie


O niemal jedną czwartą powiększyła się w tym roku oferta połączeń długodystansowych z Dublina w porównaniu do lata 2014 r. Duży wzrost zanotowało też Oslo. Jednak pod względem oferty wyraźnym liderem w Europie jest Londyn-Heathrow - wyliczył portal anna.aero.


Portal anna.aero wyliczył w oparciu o dane OAG Schedules Analyser różnicę w ofercie liczby miejsc na trasach długodystansowych z głównych europejskich lotnisk. 

Największy wzrost w tym roku zanotuje lotnisko w Dublinie - w sierpniu 2015 r. w ofercie będzie o 24,3 proc. miejsc więcej niż rok temu. Różnica wynika przede wszystkim z rozwoju linii Aer Lingus, która mocno poszerza ofertę lotów długodystansowych. Dodatkowy wpływ ma nowa trasa Ethiopian Airlines na trasie Addis Abeba-Dublin-Los Angeles, zwiększona częstotliwość połączeń do Dubaju oraz nowe rejsy do Halifaksu w Kanadzie. 

Stolica Irlandii znalazła się jednak dopiero na 15. miejscu pod względem liczby oferowanych miejsc. Latem tygodniowo z Dublina dostępnych będzie 47,2 tys. miejsc w 189 lotach. 

Liderem pod względem oferowanych miejsc niezmiennie jest Londyn-Heathrow. Co tydzień dostępnych będzie 468,3 tys. miejsc na 1600 lotów. To znacznie więcej niż z kolejnych w tym rankingu lotnisk: Paryża-CDG (330,8 tys. miejsc na 1079 lotach), Frankfurtu (271,7 tys., 865 lotów), Amsterdamie (197,3 tys., 658 lotów) i Madryt (133,2 tys., 467 lotów). 

anna.aero zwraca uwagę, że spośród 30 najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie na trzech nie ma w ogóle połączeń długodystansowych. Są to Palma de Mallorca, Antalya oraz Stambuł-Sabiha Gokcen. Z kolei z Londynu-Stansted oferowane są tylko dwa loty tygodniowo: do Cancun i Las Vegas.

Pod względem wzrostu na drugim miejscu za Dublinem znalazło się Oslo (19,5 proc. przyrostu wobec lata 2014 r.). Stolica Norwegii dynamikę zawdzięcza przede wszystkim nowej trasie Emirates do Dubaju. 

Na kolejnych miejscach znalazły się: Barcelona (14,8 proc.), Stambuł (13,9 proc.), Manchester (13,7 proc.), Mediolan-Malpensa (13,0 proc.) i Dusseldorf (12,6 proc.).

Analitycy anna.aero zwracają uwagę, że pod względem bezwzględnego przyrostu miejsc wobec lata 2014 r. najwięcej zyskały Amsterdam (17,2 tys. oferowanych miejsc tygodniowo), Londyn-Heathrow (16,3 tys.) i Dublin (12,7 tys.).

fot. okładka: Aero Icarus (Flickr.com/CC)


gość_b5017 - Profil
gość_b5017
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie