Chopin: Automatyczne bramki kontroli kart pokładowych

5 maja 2015 14:31
10 komentarzy
Z myślą o pogodzeniu komfortu i bezpieczeństwa pasażerów Lotnisko Chopina uruchamia specjalne bramki, które automatyzują i przyśpieszają kontrolę kart pokładowych. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.
Reklama
System pozwala na płynne i bezkolizyjne wchodzenie osób uprawnionych do strefy kontroli bezpieczeństwa i dalej do strefy wolnocłowej. Musi skorzystać z niego każdy pasażer po odprawie biletowo-bagażowej. Dotychczas kontroli kart pokładowych w tym miejscu dokonywali ręcznie pracownicy firmy Konsalnet. Teraz kontrola ta odbywa się całkowicie automatycznie.

- Pasażer przykłada swoją kartę pokładową do czytnika i jeśli wszystko jest w porządku – bramka otwiera przejście. Jeśli karta pokładowa jest nieważna lub niewłaściwa, przejście nie zostanie otwarte. Czytnik bramki rozpoznaje karty pokładowe zarówno wydrukowane na papierze, jak i te na ekranach telefonów komórkowych lub tabletów – wyjaśnia Jan Gołąb z Działu Technologii i Jakości Obsługi Pasażerów Lotniska Chopina.

//www.pasazer.com/img/images/normal/autobramki.jpg
Bramka umożliwia przejście tylko w jednym kierunku – ze strefy ogólnodostępnej do strefy zastrzeżonej. W przypadku próby przejścia w przeciwnym kierunku zostanie uruchomiony alarm. Przepustowość bramek wynosi ok. 15 osób na minutę. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą korzystać z trzech takich bramek w każdej z hal odlotów, na przejściach dla pasażerów klasy biznes zainstalowane zostało po jednym takim urządzeniu. W strefach kontroli klasy ekonomicznej dostępne są specjalne przejście dla pasażerów starszych, niepełnosprawnych, o ograniczonej sprawności ruchowej, lub podróżujących z małymi dziećmi.

- Pasażerowie na lotniskach na całym świecie coraz więcej czynności związanych z odprawą i kontrolą przed odlotem mogą wykonywać sami, bez asysty personelu lotniska. Takie innowacyjne rozwiązania jak automatyczne skanery kart pokładowych pozwalają zwiększać przepustowość lotniska i obniżać koszty jego funkcjonowania. Dzięki temu podróżowanie samolotem może być przyjemniejsze i tańsze – przekonuje Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina w Warszawie.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a4fd3 2015-05-17 07:11   
gość_a4fd3 - Profil gość_a4fd3
214ca
Naprawdę każdy widzi ze nie masz pojęcia co wypisujesz.
Żeby za bardzo nie nudzić
Poprzednio do obsługi 4 przejść na ekonomii musiało by być 4 pracownikow a jest jeden.
Analogicznie na biznes obsługa 2 przejść to jedna osoba zamiast 2
A co do reszty to ... Kontrole przed security wykonuje sie zgodnie z przepisami nakazującymi weryfikacje daty i miejsca wylotu aby mieć pewność ze do strefy wchodzi osoba która takim prawem sie legitymuje.
Cena wody... Kup w maszynie wendingowej a nie w sklepie z kosmetykami i napewno nie przepłacisz.
gość_214ca 2015-05-13 23:35   
gość_214ca - Profil gość_214ca
Czy NAPRAWDE nikt nie widzi ze to wizerunkowa bzdura ? do tej pory pani z obsługi podkładała kartę pod czytnik i człowiek przechodził gdy kiwnęła głowa , teraz samemu podkłada się kartę pod czytnik i otwiera się bramka , inwestycja na paręset tysięcy .. a gdzie ta pani ? stoi obok i poszcza tych którym nie czyta kart , sa inwalidami , itd itp - jaki to ma związek ze sloganem ze dzięki temu "usprawnieniu " będzie można podróżować taniej i szybciej przejść kontrole ? kiedy dalej wszyscy i tak stoją w kolejce do prawdziwej kontroli bezpieczeństwa . to takie usprawnienie w wejściu do kolejki - do kolejki przy kontroli bezpieczeństwa . Nic to nie zmienia , i właściwie nie jest potrzebne całkowicie w wersji z panią czy bez pani , na setkach lotnisk tego nie ma wcale ! Całe zamieszanie wynika z prostej sprawy ... PPL chce wiedzieć kto leci jaka linia i czy i w jaki sklepie bezcłowym kupił z uwagi na % udział PPL w zyskach ze sklepu , a sklepy tych danych nie chca dawać lub weryfikować - to bat na sklepy - i jakim cudem ma być tanio , i nie ma co se dziwić ze mała woda kosztuje przez postępowanie PPL i zgrozo 8 zł . Słysze głosy ze w odprawie są te dane ... ano nie są , bo to nię sa dane PPL, to są dane linii lotniczych , trzeba by je kupić i linia musiała by wydać zgodę na ich wydanie , a wiec PPL sam numerkuje sobie klientów lotniska dodatkowymi kodami na boardingach tworząc własną bazę danych , niejako przy okazji tworzenia bazy linii lotniczej - ale oficjalnie - to sa inne dane .. POSTE ?
gość_f382c 2015-05-13 14:43   
gość_f382c - Profil gość_f382c
so, ale nowosc
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy