Lotnisko Chopina: Nowy cennik parkingów

23 kwietnia 2015 14:10
8 komentarzy
Porty Lotnicze wprowadzają nowy cennik za postój na parkingach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Terminala A na Lotnisku Chopina w Warszawie. Sposób naliczania opłat jest teraz bardziej elastyczny i przyjazny kierowcom.
Reklama
Nowa polityka opłat premiuje osoby pozostawiające samochody na parkingach na krótko. Przez pierwsze dwie godziny postoju opłaty naliczane są co 30 minut, później cennik zmienia się co godzinę.

- Wcześniej takiej możliwości nie było i kierowcy musieli płacić za każdą pełną godzinę parkowania, nawet gdy samochód stał na parkingu krócej - powiedziała Małgorzata Broniarek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina.

Na parkingu P1 (wielopoziomowy, pod hotelem Courtyard by Marriott) w ciągu pierwszych dwóch godzin parkowania za każde pół godziny postoju opłata wynosi 5 zł. Powyżej dwóch godzin za każdą kolejną godzinę zostanie naliczone 10 zł. Na parkingu P3 (odkryty, w pobliżu terminala autokarowego) pół godziny postoju wiąże się z opłatą 4 zł, a powyżej trzech godzin każda kolejna godzina kosztuje 10zł.

//www.pasazer.com/img/images/normal/mapa-parkingu_P2.jpg
- Z naszych statystyk wynika, że większość kierowców parkuje na lotnisku około półtorej godziny, a później odjeżdża. Dzięki elastycznemu taktowaniu opłat w nowym cenniku teraz będą mogli zapłacić mniej niż dotychczas - wyjaśnia Małgorzata Broniarek.

Zmiany obejmują również ceny postoju na parkingu długoterminowym P4. W tym przypadku najmniejszą jednostką czasową jest jedna doba, co wiąże się z opłatą 60 zł (nawet jeśli samochód stoi na parkingu tylko przez godzinę lub dwie). Druga i trzecia dobra parkowania kosztują po 30zł, a każda kolejna doba - 10 zł. Osiem dni postoju (najczęściej wybierana opcja przez kierowców) wiąże się z wydatkiem 170 zł, zaś postój na 15 dni kosztuje 240 zł. Warto dodać, że miejsca na parkingu P4 są strzeżone i można je rezerwować online na stronie internetowej lotniska.

- Stawki opłat za parkingi na lotnisku nie były zmieniane od 2007 r. i wymagają urealnienia. Przy okazji wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kierowców i uelastyczniamy sposób naliczania opłat, dzięki czemu będzie można płacić mniej. Warto przy tym zaznaczyć, że w porównaniu do innych europejskich lotnisk obsługujących stolice państw, w Warszawie płaci się za parking o około 15 proc. mniej, więc pod tym względem nasza oferta jest naprawdę bardzo konkurencyjna - komentuje Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_63fd3 2015-04-27 11:54   
gość_63fd3 - Profil gość_63fd3
a w RZE jest za free!
gość_e1f3a 2015-04-24 10:21   
gość_e1f3a - Profil gość_e1f3a
gość_fe1c6: jakby LOT przeniósł operacje do Odzi to ceny przy Lublinku byłyby takie jak teraz w WAW. Poza tym porównuj porównywalne: ceny gdzieś tam z dowozem pod terminal są dużo niższe, a cennik w artykule dotyczy parkingu przy terminalu.
mietek 2015-04-24 10:05   
mietek - Profil mietek
gość_fe1c6: Ciekawe podajesz argumenty powiem Ci:) W Lublinie parking jest pewnie jeszcze tańszy niż w LCJ tylko, że chodzi o to, że ludzie chcą zaparkować koło WAW. 200zł za miesięczny abonament dla pracujących to zazwyczaj minimalna stawka w biurowcach więc cena raczej realna.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy