×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Londyn najpopularniejszy w Modlinie


Niemal co piąty pasażer korzystający w ubiegłym roku z lotniska w Modlinie podróżował do lub z lotniska Londyn-Stansted. Łącznie było ich ponad 325 tys. Na szóstym miejscu wśród najczęściej wybieranych kierunków znalazła się trasa krajowa do Wrocławia.


Jak poinformowało lotnisko w Modlinie, najpopularniejszymi kierunkami w 2014 r. były Londyn-Stansted (325 tys. pasażerów), Bruksela-Charleroi (125 tys. pasażerów) i Rzym-Ciampino (107 tys. pasażerów). 

Wysokie, szóste miejsce zajęła trasa krajowa do i z Wrocławia (80 tys. pasażerów). Ponad 70 tys. pasażerów podróżowało w ubiegłym roku pomiędzy Modlinem i Gdańskiem, co dało lotnisku im. Lecha Wałęsy dziewiątą pozycję w rankingu najczęściej wybieranych kierunków. 


Wszystkie te połączenia obsługuje jedyny przewoźnik w Modlinie, Ryanair.

Na wiosnę 2015 r. mapa połączeń wzbogaci się o 3 zupełnie nowe kierunki: Kopenhagę i Ateny (po siedem razy w tygodniu) oraz Lizbonę (dwa razy w tygodniu). Przewoźnik zapowiedział również zwiększenie częstotliwości połączeń na wielu dotychczasowych trasach, co w konsekwencji przyniesie wzrost liczby rejsów wylotowych z obecnych 138 do 167 tygodniowo.

fot. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlingość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie