Modlin jako "SMART Airport"

8 lutego 2015 13:56
1 komentarz
W minioną środę (4.02) przedstawiciele europejskich lotnisk zapoznawali się z działalnością Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Wizyta związana była z konferencją IC Energy, skierowaną do branży lotniczej z Europy Środkowej i Wschodniej.
Reklama
Przedmiotem warszawskiej konferencji były nowatorskie trendy w zarządzaniu i rozwoju portów lotniczych. Spotkania były okazją wymiany doświadczeń dotyczących m. in. obsługi pasażerów, bezpieczeństwa, systemów IT oraz marketingu.

W trakcie trzydniowego zjazdu swoje prelekcje wygłosili przedstawiciele lotnisk z Niemiec, Rosji, Litwy, Łotwy, Gruzji oraz reprezentanci organizacji branżowych. Polskę reprezentowali Przemysław Przybylski - rzecznik prasowy Lotniska Chopina, oraz Piotr Lenarczyk - dyrektor biura handlowo-marketingowego Lotniska Warszawa-Modlin.

Szef sprzedaży i marketingu modlińskiego lotniska opisał model funkcjonowania portu w Modlinie jako nowy typ lotnisk "SMART". Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się, że strategia Modlina to maksymalne wykorzystanie powierzchni i przepustowości infrastruktury, zarówno lotniczej, jak i komercyjnej. Zwarta, kompaktowa zabudowa lotniska pozwala skrócić czas odprawy, obniżyć koszty, zwiększyć przychody, a jednocześnie dywersyfikować ofertę.

- Nasi pasażerowie to tzw. SMART shoppers, co również wymusza na lotnisku by być SMART. Dostosowujemy się do potrzeb, a te się zmieniają. Z Modlina realizowanych jest coraz więcej połączeń do stolic europejskich oraz hubów biznesowych, co zmienia strukturę pasażerów. Stąd nowe inwestycje na terenie portu. Niedawno uruchomiliśmy fast track, a w połowie roku otworzymy business lounge - podkreślał Lenarczyk.

Dzień po prelekcji uczestnicy konferencji IC Energy mogli na własne oczy zobaczyć zastosowane rozwiązania na terenie lotniska.


- Przed otwarciem portu jeździliśmy obserwować rozwiązania stosowane na Zachodzie np. w Manchesterze. Dziś jesteśmy jednym z najmłodszych i prawdopodobnie najszybciej rozwijającym się portem lotniczym w Europie. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem i odprawiamy codziennie tysiące pasażerów. Teraz przedstawiciele innych lotnisk korzystają z naszego doświadczenia - dodał Lenarczyk.

Fot. Modlin Airport

Ostatnie komentarze

gość_68326 2015-02-09 00:30   
gość_68326 - Profil gość_68326
Business lounge na Ryanairowskim lotnisku?? - To brzmi dziwnie, ale z zasady popieram każdą nową inwestycję ;)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy