×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Kolejny E170 (SP-LDA) odchodzi z floty


LOT pozbywa się kolejnego z Embraerów E-170. E-Jet o rejestracji SP-LDA, podobnie jak SP-LDD, trafi do afrykańskiej linii Air Burkina - dowiedział się Pasazer.com.


- LOT zakończył na przełomie 2014/15 leasing dwóch samolotów typu Embraer 170. Obie maszyny były w leasingu operacyjnym. W chwili obecnej do zwrotu przygotowywana jest maszyna SP-LDA - potwierdziło naszej redakcji Biuro Prasowe LOT-u.

SP-LDA trafi do linii Air Burkina w połowie marca tego roku i otrzyma wkrótce nową rejestrację XT-ABT. Tym samym potwierdzają się nasze wcześniejsze artykuły, w których informowaliśmy o zamiarze wycofania i sprzedaży kilku Embraerów E-170.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,e170,splda,pbozyk2.jpg
Embraer E170 SP-LDA to maszyna o numerze seryjnym 17000023. E-Jet został dostarczony do polskiego przewoźnika 5 marca 2004 r. Właścicielem Embraera do ubiegłego roku była firma leasingowa GECAS, która odsprzedała go do AerCap, a ta do Woodcreek Capital Management.
 
Warto dodać, że LOT był pierwszym klientem programu E-Jetów, a także został pierwszą linią na świecie, która wykonała 17 marca 2004 r. lot komercyjny na trasie Warszawa - Wiedeń właśnie E170 o rejestracji SP-LDA .

Obecnie we flocie PLL LOT lata 26 E-Jetów: osiem E-170, 12 E-175 oraz sześć E-195. LOT obsługuje także dwa rządowe E-175, z których jeden formalnie należy do Eurolotu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,e170,splda,pbozyk.jpg
Po prawie 11 latach służby rodzina E-Jetów cechuje się dużą niezawodnością, która wynosi 99,6 proc. Globalna flota maszyn tego typu wykonała ponad siedem milionów cykli. Użytkownicy E-Jetów mają dostęp do 37 strategicznie położonych na całym świecie centrów wsparcia i usług (MRO), z których 12 jest autoryzowanych, a 25 niezależnych. Wśród nich jest polski LOT AMS, który uzyskał w 2012 r. miano autoryzowanego centrum obsługi Embraera.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie