LOT: Poczuj się jak pilot 787 wspierając WOŚP

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
09 stycznia 2015 13:26
17 komentarzy
LOT już po raz siódmy gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym razem przewoźnik przekazał na licytację przelot do Gatwick pod Londynem i szkolenie na symulatorze boeinga B787 Dreamliner!
Reklama

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,wosp,787,pbozyk%20(2).jpg
To wyjątkowa możliwość wcielenia się w rolę pilota najnowocześniejszego samolotu pasażerskiego, ale przede wszystkim szansa pomocy w leczeniu dzieci oraz wsparcia opieki medycznej nad osobami starszymi.

LOT już wystawił na licytację niezwykle wyjątkową i atrakcyjną rzecz – voucher dla dwóch osób na przelot do Londynu i możliwości szkolenia na symulatorze Dreamlinera w międzynarodowym ośrodku Boeinga w Gatwick. Na kanale YouTube LOT-u można już obejrzeć film zachęcający do licytowania.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,wosp,787,pbozyk%20(4).jpg
W licytacji (link do allegro) może wziąć udział każdy, kto ma ochotę poczuć się jak zawodowy pilot i to boeinga 787 Dreamliner, który w przypadku LOT-u na swój pokład zabiera 252 pasażerów.

- Siódemka to w wielu kulturach szczęśliwa liczba. Cieszymy się, że po raz siódmy możemy wspierać WOŚP mając do zaoferowania taką atrakcję. Dreamliner podczas startu waży ponad 200 ton i żeby wznieść się w powietrze musi rozpędzić się do prędkości prawie 300 km/h! Pilotowanie tej najnowocześniejszej na świecie maszyny to wyzwanie, ale i przyjemność. Profesjonalny symulator zapewnia autentyczne wrażenia z lotu, emocje są więc gwarantowane. A to tylko początek! Osoba, która wygra licytację zobaczy jak wygląda szkolenie naszych pilotów pod okiem najlepszych instruktorów LOT-u – powiedział Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,wosp,787,pbozyk%20(3).jpg
- To bardzo dobra okazja do tego, by doświadczyć wyjątkowości, jaką daje możliwość latania Dreamlinerem. Zwycięzcy licytacji nie tylko "na żywo" będą mogli zobaczyć kokpit, ale również wczuć się w atmosferę lotu i na bieżąco podejmować związane z nim decyzje - powiedział nam kpt. Krzysztof Lenartowicz, instruktor i szef szkolenia pilotów B787 w PLL LOT.

Dreamliner LOT-u już po raz drugi jest angażowany do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku jedna z maszyn została oklejona sercami WOŚP stanowiąc największy OrkiestroLOT w historii.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,wosp,787,pbozyk%20(1).jpg
Dreamliner w barwach Orkiestry przez około 6 miesięcy latał na trasach dalekiego zasięgu LOT-u czyli do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu, realizował też rejsy czarterowe do różnych egzotycznych i popularnych turystycznie miejsc na świecie promując ideę pomagania.

Wcześniej OrkiestroLOTami były mniejsze maszyny, latające na trasach krajowych i europejskich - Embraery. LOT wielokrotnie wspierał też akcję WOŚP przekazując na aukcje np. bilety lotnicze. W dniu Finału WOŚP - 11 stycznia - personel pokładowy wszystkich samolotów
LOT-u będzie nosił przyklejone do mundurów charakterystyczne czerwone serduszka.

Fot. Piotr Bożyk, PLL LOT
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8307f 2015-01-13 05:45   
gość_8307f - Profil gość_8307f
WOŚP to była piękna akcja dopóki nie weszła do polityki. Teraz to już jest trąba propagandowa, która przy okazji zbiera pieniądze. Myślę, że Lot niepotrzebnie włącza się w tę politykę.
krystek 2015-01-11 22:40   
krystek - Profil krystek
dareck: Co do Caritasu to nie chce się wypowiadać bo ich działalności szczegółowo nie śledzę. Akurat taki link znalazłem,w którym porównano te dwie organizacje. Co WOŚP to myślę,ze na ich stronie pewno będą takie dane nawet sprzed wielu lat, ile i na co zostały przekazane zebrane pieniądze.
pede 2015-01-11 22:37   
pede - Profil pede
@dareck: oczywiście że te 46% dla Owsiaka się nie marnuje. Idzie duża część na demoralizujący woodstok.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama