×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


25 mln pasażerów w Kopenhadze


W ubiegły czwartek (18.12) kopenhaskie lotnisko odprawiło 25-milionowego pasażera w tym roku. Tę granicę udało się pokonać po raz pierwszy w niemal 90-letniej historii tego portu lotniczego.Jak wyliczyli pracownicy lotniska Kastrup w Kopenhadze, 25-milionowy pasażer został obsłużony ok. godz. 10 rano w czwartek 18 grudnia. W przeciwieństwie do wielu polskich lotnisk w Danii nie zorganizowano wydarzenia ani nie zidentyfikowano tego podróżnego. 

W całej historii kopenhaskiego lotniska obsłużono już ponad 695,3 miliona podróżnych. Niemal jedna trzecia z nich korzystała z Kastrup w ciągu ostatnich 10 lat, co świadczy o szybkim rozwoju tego portu lotniczego. Lotnisko Kastrup zostało zbudowane w 1925 r., co czyni je jednym z najdłużej działających nieprzerwanie w tym samym miejscu portów lotniczych. 

Lotnisko szacuje, że próg 700 milionów pasażerów odprawionych uda się osiągnąć wiosną przyszłego roku. Jak zwrócono uwagę w komunikacie prasowym, to liczba osób równa sumie mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Indonezji, Meksyku i Danii. gość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie