Święty Mikołaj na Lotnisku Chopina

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
02 grudnia 2014 17:31
1 komentarz
Do Polski przyleciał najsympatyczniejszy mieszkaniec Finlandii - Święty Mikołaj. Na Lotnisku Chopina w Warszawie powitały go dzieci z Włoch i Ursynowa.
Reklama

Uwielbiany przez dzieci Święty Mikołaj przyjechał do Polski na zaproszenie Ambasady Finlandii, a jego pobyt wspierają fińskie firmy, w tym linie lotnicze Finnair we współpracy z Lotniskiem Chopina. Na lotnisku Mikołaj spotkał się z 60-osobową grupą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy (Ursynów) oraz z Przedszkola nr 29 przy ul. Sycowskiej (Włochy).

//www.pasazer.com/img/images/normal/Miko%C5%82aj---01b.jpg
- Święty Mikołaj przylatuje do Polski prosto z fińskiego miasta Rovaniemi na kole podbiegunowym, by przywieźć polskim dzieciom życzliwą i ciepłą atmosferę nadchodzących Świąt. Wiele z nich czekało na Świętego Mikołaja przez cały rok. Święty Mikołaj to bardzo ważna postać w fińskiej tradycji. Jestem bardzo szczęśliwa, że ponownie udało nam się zorganizować jego wizytę w Polsce - mówi Hanna Lehtinen, Ambasador Finlandii w Polsce.

//www.pasazer.com/img/images/normal/Miko%C5%82aj---2b.jpg
Między 3 a 5 grudnia Święty Mikołaj odwiedzi Częstochowę, Zabrze i Wrocław. 6 grudnia, w mikołajki, będzie przebywał w Warszawie, gdzie między innymi uroczyście otworzy tegoroczny jarmark świąteczny na Stadionie Narodowym oraz w towarzystwie małych i dużych mieszkańców Warszawy zapali światełka na największej choince w stolicy, na Placu Zamkowym. Po wizycie w Warszawie przez kilka kolejnych dni będzie kontynuował podróż po Polsce. Odwiedzi Białystok, Niepołomice, Olsztyn, Poznań, Konin, Szczecin i Toruń.

Święty Mikołaj mieszka w Rovaniemi, w Laponii, najdalej wysuniętym na północ regionie Finlandii. Jego siedzibę na kole podbiegunowym, rocznie odwiedza około pół miliona gości z całego świata.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

trysil 2014-12-05 12:21   
trysil - Profil trysil
Jaki on tam święty...? Po prostu Mikołaj.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama