×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA: Poważne trudności finansowe


Ukraińska linia narodowa Ukraine International Airways znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Na kondycję przewoźnika wpływ ma wewnętrzna sytuacja polityczna oraz napięte stosunki z Rosją - donosi Air Transport World.Szacuje się, iż do końca br. z usług UIA skorzysta ok. 3,8 mln pasażerów. To ponad 20 proc. mniej niż przed rokiem, kiedy przewieziono 4,7 mln. osób. 

Spadek liczby pasażerów stał się bezpośrednim impulsem do zwrócenia się z prośbą o pomoc finansową do ukraińskiego rządu. Potwierdził to Juri Mirosznikow, dyrektor generalny UIA. Na razie nie wiadomo, jaka jest wnioskowana wysokość wsparcia.

- Jeśli nie uda się uzyskać dodatkowego finansowania, będziemy musieli zmniejszyć flotę i zatrudnienie. Konsekwencją tego będą mniejsze potoki pasażerów na państwowych lotniskach, co także może doprowadzić do redukcji miejsc pracy w tych obiektach - mówi szef linii.

Na pogarszającą się sytuację przewoźnika ma ciągle napięta sytuacja w państwie oraz restrykcje nałożone na Ukrainę przez Rosję. W związku z tym, linia musiała całkowicie wstrzymać loty na Krym. Zawieszono także połączenia z jednym z największych i najprężniej rozwijających się centrów przemysłowych - Donieckiem. Niedawno wstrzymano także niektóre trasy do Rosji (m.in. do Niżniewartowska, Rostowa nad Donem, Samary i Soczi). Kraj ten był jednym z największych rynków dla UIA. W efekcie ilość obsłużonych osób z tamtego kraju spadła o 52 proc. rdr.

Ważnym segmentem przewożonych pasażerów stanowią dla linii pasażerowie transferowi. W ubiegłym roku stanowili ok. 42-44 proc.. W związku ze zmniejszonym oferowaniem na trasach wschodnich, spada też ilość osób, które podróżują przez Kijów do Europy Środkowej, Północnej i Zachodniej.

Negatywne konsekwencje ma także ogólna tendencja do zmniejszenia intensywności ruchu lotniczego w sezonie zimowym. Dlatego linia zdecydowała się zawiesić rejsy do Dusseldorfu i Madrytu. Zredukowała także ilość połączeń do Nowego Jorku (JFK) z 5 do 3 tygodniowo. Przewoźnik odsunął też w czasie otwarcie rejsów do Pekinu i Szanghaju (także ze względu na zakaz lotów ukraińskich linii nad terytorium Rosji). gość_92933 - Profil
gość_92933
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie