×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrosty ruchu premium spowolniły


Ruch premium wzrósł we wrześniu o 2,3 proc. rok do roku – podało Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA). To mniej niż w poprzednich miesiącach, a pomimo ciągłych wzrostów, prognozy nie są najlepsze. 


Wzrost liczby pasażerów w segmencie premium we wrześniu był dokładnie taki sam, jak globalny trend wszystkich pasażerów i o ponad 2 pkt. proc. niższy niż w sierpniu. Jak podkreśla IATA, słabe dane o kondycji największych europejskich gospodarek są złym sygnałem na czwarty kwartał. 

Najgorsze daną płyną jednak z Dalekiego Wschodu. Tam we wrześniu ruch premium zmniejszył się o 1,6 proc. Już wcześniej spadki notowano w Tajlandii i Malezji, a teraz nałożyło się na to spowolnienie gospodarcze w Chinach. Tempo wzrostu zmalało również w Europie – we wrześniu wyniosło 2,3 proc. i było o 1,3 pkt. proc. niższe od tegorocznej średniej. 

Najszybciej ruch premium rośnie w rejonie Pacyfiku. Wzrosty, ale niższe, odnotowano także w Ameryce Północnej oraz pomiędzy Europą a Dalekim Wschodem. 

Obecnie pasażerowie premium to niecałe 6 proc. wszystkich podróżnych (ok. 6,2 mln podróżnych miesięcznie). Wskaźnik ten utrzymuje się na podobnym poziomie od połowy 2009 r. Przed kryzysem tego typu pasażerowie stanowili nawet 7 proc. wszystkich. 
gość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie