Konsorcjum B4 coraz bliżej członkostwa w SESAR Joint Undertaking

11 listopada 2014 14:24
Zgodnie z informacją otrzymaną 6 listopada br., wniosek aplikacyjny Konsorcjum B4 o członkostwo w SESAR Joint Undertaking (SJU) został oceniony pozytywnie i tym samym B4 zostało zakwalifikowane do etapu negocjacji zawartości programu badawczo-rozwojowego SESAR2020.
Reklama
W najbliższych dniach SJU przedstawi szczegółową informację na temat struktury, wymagań oraz harmonogramu procedury kolejnego etapu aplikacji o członkostwo.

Konsorcjum B4, składające się z instytucji zapewniających służby żeglugi powietrznej (ANSPs) z Republiki Czeskiej, Litwy, Polski i Słowacji, zostało utworzone 8 września br. w celu wspólnego przygotowania wniosku aplikacyjnego o członkostwo w SJU. Rolę Koordynatora Konsorcjum B4 pełni Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Wspólne Przedsięwzięcie SESAR Joint Undertaking (SJU), działające w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, zostało powołane przez Unię Europejską 27 lutego 2007 r. Założycielami i fundatorami SJU są Komisja Europejska oraz EUROCONTROL. Organizacja zrzesza instytucje zapewniające służby żeglugi powietrznej, linie lotnicze, porty lotnicze oraz podmioty sektora komercyjnego.

SJU jest liderem w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, w ramach programu SESAR, mającego na celu opracowanie i wdrożenie jakościowo nowych i zunifikowanych rozwiązań infrastrukturalno-systemowych w zarządzaniu ruchem lotniczym w Europie. Uczestnictwo w programie, stanowiącym jeden z filarów Single European Sky, jest szansą na współdecydowanie o istotnych zmianach w ATM w Europie.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy