×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IATA: Prawie 5-proc. wzrost ruchu w sierpniu


O 4,5 proc. rok do roku wzrósł ruch lotniczy w sierpniu. Dane podała Międzynarodowa Organizacja Transportu Lotniczego (IATA). W równym tempie wzrósł ruch w sektorze premium i economy.Sierpniowy wzrost ruchu to znaczne przyspieszenie w stosunku do wzrostu w lipcu, który wyniósł 2,6 proc. 

Od początku roku średni wzrost wynosi 3,7 proc. dla klasy ekonomicznej i 3,9 proc. w klasach premium. Udział pasażerów premium w ogólnej liczbie podróżnych nie przekracza 6 proc. i jest znacznie niższy od notowanego w 2007 r. poziomu ok. 6,7 proc., choć lepszy niż minimum w wysokości ok. 5,5 proc. w 2009 r. 

Liczba pasażerów na trasach międzynarodowych najszybciej rosła w sierpniu w regionach Północnego i Wschodniego Pacyfiku (7,1 proc.) oraz na trasach Europa - Daleki Wschód (6,7 proc.). Znacznie gorszy popyt był w regionie Dalekiego Wschodu, gdzie liczba pasażerów w klasie ekonomicznej spadła o 0,1 proc., a w klasach premium aż o 2,3 proc. 

Analitycy IATA podkreślają, że dane nie są do końca zgodne z trendami w gospodarce. Choć rosnąca liczba pasażerów premium wynika z coraz lepszej koniunktury, to spadki na Dalekim Wschodzie są trudne do wytłumaczenia. Nie widać jeszcze też oznak spowolnienia w strefie euro, która powinna wpłynąć na mniejszą liczbę pasażerów premium na Starym Kontynencie.gość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie