×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina: 4 proc. spadek we wrześniu


Ponad 1 mln 70 tys. osób zostało odprawionych na Lotnisku Chopina we wrześniu 2014 r. Choć wynik ten jest o 4 proc. gorszy w porównaniu do tego samego miesiąca 2013 r., warszawskiemu portowi po raz kolejny udało się przekroczyć barierę miliona pasażerów.


Wrzesień to czwarty miesiąc z rzędu, w którym Lotnisko Chopina obsłużyło ponad milion podróżnych. To drugi taki przypadek w historii lotniska – poprzedni miał miejsce w 2013 r., kiedy od czerwca do września miesięczna liczba pasażerów również przekraczała każdorazowo barierę jednego miliona. Tegoroczny rekord jest tym istotniejszy, że udało się go osiągnąć, mimo że na Lotnisku Chopina nie operuje już niskokosztowy przewoźnik Ryanair, który generował w analogicznym okresie 2013 r. ponad 10 proc. ruchu pasażerskiego. Oznacza to, że pozostałe linie znacznie poszerzyły swoją ofertę z Warszawy.

Łącznie od początku roku na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało prawie 8,2 mln osób, z czego ponad 7,25 mln w ruchu międzynarodowym (spadek o 5,1 proc.) oraz 924,5 tys. w ruchu krajowym (wzrost o 9,2 proc). Liczba operacji lotniczych ogółem zmniejszyła się we wrześniu o 4,2 proc. i wyniosła łącznie 12,9 tys.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie