Bruksela najlepsza w pozyskiwaniu tras

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
28 września 2014 12:04
Lotnisko w Brukseli otrzymało nagrodę World Routes 2014 za najlepsze działania w zakresie pozyskiwania nowych tras. W panelu oceniającym był m.in. przedstawiciel PLL LOT.
Reklama

World Routes to coroczne spotkanie przedstawicieli lotnisk i linii lotniczych. W tym roku odbywało się w Chicago. Na zakończenie konferencji od 1997 r. przyznawane są nagrody za najaktywniejsze pozyskiwanie nowych tras. Przyznają je przedstawiciele linii lotniczych. W tym roku w 10-osobowym panelu był m.in. Mateusz Klimek, route manager PLL LOT.

Lotnisko w Brukseli zwyciężyło już po raz drugi w ciągu ostatnich trzech konferencji (poprzednio w 2012 r.).

- To był dobry rok dla lotniska w Brukseli. Zespół ciężko pracował i wspierał nasze linie lotnicze, niezależnie czy to mali przewoźnicy regionalni, średniej wielkości spółki czy przewoźnicy dalekodystansowi - powiedział Leon Verhallen, dyrektor marketingu lotniczego lotniska w Brukseli.

Poza nagrodą ogólną dla lotniska w Brukseli, nagrody przyznano także w czterech kategoriach lotnisk pod względem wielkości oraz w kategorii "destynacja".

W kategorii lotnisk powyżej 50 milionów podróżnych rocznie zwyciężyło lotnisko w Singapurze. Wyróżnienia dostały lotniska Amsterdam i Frankfurt, a w finale były również Londyn-Heathrow i Paryż-Charles de Gaulle.

W kategorii lotnisk od 20 do 50 milionów pasażerów zwyciężyło lotnisko w Dublinie, wyróżnienia trafiły do Kopenhagi i Monachium, a wśród finalistów były również Dusseldorf i Seattle-Tacoma.

Bruksela automatycznie zwyciężyła również w rankingu lotnisk od 4 do 20 milionów pasażerów. Wyróżnienia otrzymały Ateny i Budapeszt, a finalistami były Abu Zabi i Tampa.

Wśród najmniejszych ocenianych lotnisk pierwsze miejsce zdobyło Shannon, a wyróżnienie Brema. Finalistami były: Aksu (Chiny), Cuneo Levaldigi (Włochy) i Kilimandżaro (Tanzania).


Za najlepiej promujący się cel podróży uznano Australię (Tourism Australia). Wyróżnienie zdobyła organizacja Turismo de Tenerife, a w finale były również Filipiny, Las Vegas, Madagaskar i Valencia.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama