×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tygodniowy strajk pilotów Air France


W poniedziałek (15.09) rozpocznie się tygodniowy strajk pilotów linii Air France. Do akcji protestacyjnej przystąpią trzy związki zawodowe pilotów: Syndicat National des Pilotes de Ligne (SNPL), Syndicat des Pilotes d'Air France (SPAF) oraz ALTER.Strajk obejmie przede wszystkim loty wykonywane przez linie Air France. Dlatego na trasie z Paryża do Polski gdzie operuje tylko Air France maszynami z rodziny Airbusa A320 na pewno wystąpią opóźnienia oraz odwołania części rejsów. Francuski przewoźnik radzi pasażerom, jeżeli mogą zmienić datę podróży, aby już teraz bezpłatnie dokonywali zmian swoich rezerwacji.

- Strajk, który powiedzmy obejmie około 50-55 proc. rejsów każdego dnia, będzie nas kosztował od 10 do 15 mln dolarów dziennie. Przez najbliższy tydzień możemy stracić na tej akcji protestacyjnej nawet 100 mln dolarów - powiedział podczas konferencji Frederic Gagey, prezes Air France.

Pełna lista odwołanych połączeń Air France na dany dzień będzie podawana maksymalnie od 24 do 48 godzin przed na stronie przewoźnika w zakładce Flash Info. Linia zapowiedziała pomoc pasażerom i nie pobieranie dodatkowych opłat za zmianę rezerwacji.


Punktem spornym jest pomysł linii Air France, która w ramach dalszego planu restrukturyzacji chce pozostać obecna tylko na paryskim lotnisku Charles'a de Gaulle'a, a z innych portów rejsy mają przejąć linie zależne - HOP! oraz Transavia.  Pisaliśmy o tym w naszym artykule "Air France z Paryża. Transavia i HOP! z innych miast".

Związki zawodowe pilotów Air France częściowo sprzeciwiają się takim planom przewoźnika i są zaskoczone, że zarząd linii przygotował takie zmiany bez ich wiedzy i konsultacji społecznych.

Tygodniowy strajk najprawdopodobniej dotknie kilkadziesiąt tysięcy pasażerów. Piloci Air France Cargo, Brit Air, KLM oraz linii Transavia i Transavia France nie wezmą udziału w strajku.

Warto dodać, że będzie to jeden z najdłuższych strajków w historii linii Air France.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie