Finnair: Nowa klasa Economy Comfort

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
19 sierpnia 2014 17:18
Finnair podjął kolejny krok w celu poprawy komfortu na pokładzie i ogłosił wprowadzenie klasy Economy Comfort. Jeszcze w tym roku nową klasę otrzymają Airbusy A340-300, a w przyszłym roku będzie już ona standardem w nowo dostarczanych Airbusach A350-900.
Reklama

Nowy produkt, to jednak bardziej klasa ekonomiczna plus spotykana u kilku amerykańskich linii lotniczych, niż klasa ekonomiczna premium znana z linii Qantas, Cathay Pacific, Air New Zealand czy chociażby rodzimego LOT-u.

Klasa Economy Comfort w A340 i A350 Finnaira będzie posiadać te same fotele co klasa ekonomicznej, ale będą one miały 10 centymetrów więcej miejsca na nogi oraz bardziej komfortowe zagłówki. Pasażerowie lecący tą klasą będą mogli skorzystać z pierwszeństwa wejścia na pokład, lepszej jakości słuchawek i zestawu kosmetyków. Economy Comfort pojawi się w samolotach A340-300 pod koniec tego roku. W każdym samolocie będzie około 40 foteli w tej klasy. Bilety w Economy Comfort będą droższe od zwykłej klasy ekonomicznej od 45 do 65 euro za odcinek.

- Jest to zestaw dla podróżujących, którzy chcą nieco więcej miejsca na nogi, ale nie chcą płacić dużo. Dopłata do klasy Economy Comfort rozpoczyna się od 45 euro, więc sądzimy, że jest to bardzo przystępna cena - powiedział Pekka Vauramo, prezes linii Finnair.

W Airbusach A340-300 konfiguracja rozmieszczenia foteli pozostanie bez zmian w układzie 2-4-2, natomiast w modelu A350-900 Finnaira klasa ekonomiczna i comfort będą ustawione w układzie 3-3-3. Nowe fotele Z300 firmy Zodiac będą posiadać 11-calowy monitor dotykowy oraz gniazda zasilania USB dla każdego pasażera.

Fotele Z300 firmy Zodiac dla klasy Economy Comfort w A350

Finnair będzie również w stanie przekształcać, na potrzeby tras sezonowych/turystycznych, drugą mniejszą kabinę klasy biznes Airbusa A350 w Economy Comfort.

- W ubiegłym roku przeprowadziliśmy szczegółowe badania na grupie 8 tys. klientów na naszych kluczowych trasach w Europie i Azji. Dlatego wprowadzamy te zmiany w zgodzie z oczekiwaniami i pragnieniami naszych pasażerów. Przy okazji wspieramy nasz podstawowy cel, jakim są rosnące wpływy w lotach do Azji i stawanie się ulubioną linią lotniczą w podróżach między Azją a Europą - powiedział Jarkko Konttinen, wiceprezes Finnaira ds. marketingu i rozwoju produktu.

Obecnie flota Finnaira składa się z 65 samolotów, w tym 15 dalekodystansowych: ośmiu Airbusów A330-300 oraz siedmiu A340-300. Finnair posiada zamówionych 11 maszyn A350-900 wraz z opcjami na kolejnych osiem samolotów tego typu.

Piotr Bożyk
Fot. Finnair
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama