×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Województwo inwestuje w GoleniówWojewództwo zachodniopomorskie zwiększy swoje udziały w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów o 5 tys. nowych udziałów wartych 5 mln zł - poinformował zachodniopomorski urząd marszałkowski. Z kolei miasto Szczecin przejmie udziały warte 3 mln zł.

- Dzięki temu wsparciu sfinansowany zostanie drugi etap przebudowy lotniska - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów .

Według Domagalskiego etap będzie obejmował wybudowanie równoległej drogi kołowania oraz remont płyty postojowej i drogi startowej, a prace na lotnisku mają zakończyć się w wakacje przyszłego roku.

Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomoskiego, twierdzi, że Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jest niezbędnym elementem infrastruktury transportowej Pomorza Zachodniego, a objęcie kolejnych udziałów przez województwo jest długofalowym planem wspierania modernizacji lotniska.

W połowie maja zgromadzenie wspólników podwyższyło kapitał zakładowy spółki na łączną kwotę 8 mln zł poprzez ustanowienie nowych udziałów. Z tej puli województwo obejmie udziały na kwotę 5 mln zł - 5 tys. udziałów o wartości 1 tys. zł każdy - a Szczecin na 3 mln zł. Podniesienie kapitału zakładowego jest konsekwencją podpisanej w zeszłym roku umowy wsparcia modernizacji lotniska przez woj. zachodniopomorskie i miasto Szczecin, które są jego głównymi udziałowcami wspierającymi.

Po nadchodzących zmianach woj. zachodniopomorskie będzie miało w spółce udziały w wysokości 13,52 proc., gmina miasto Szczecin 33,39 proc., gmina Goleniów 3,35 proc., a Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze 49,74 proc.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie