×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurolot: Q400 przetestował rękawW miniony piątek Eurolot przeprowadził w porcie w Gdańsku testy sprawdzające możliwość podłączenia samolotu Bombardier Q400 pod tzw. "rękaw". Zaletami wykorzystania pomostu (potocznie zwanego "rękawem") jest nie tylko zwiększenie komfortu pasażerów podczas wejścia (boardingu) i opuszczania samolotu, ale również skrócenie czasu obsługi samolotu na ziemi.W większości portów lotniczych pomosty pasażerskie (tzw. rękawy) wykorzystywane są głównie przy obsłudze samolotów odrzutowych, jednak możliwe jest ich stosowane również w rejsach wykonywanych samolotami turbośmigłowymi. Samoloty Bombardier Q400, są jednymi z niewielu typów wyposażonych w śmigła, które z powodzeniem mogą parkować przy stanowiskach postojowych z rękawami.20 czerwca - na lotnisku w Gdańsku - mogli się o tym przekonać pasażerowie rejsu Eurolotu o numerze K2 312, przylatujący z Amsterdamu. Po zakołowaniu na stanowisko postojowe i otwarciu drzwi pasażerskich do samolotu podstawiony został pomost pasażerski oraz dodatkowy łącznik umożliwiający przejście między samolotem a rękawem. Ten dodatkowy element wymagany jest ze względu na specyficzną konstrukcję samolotu Bombardier Q400 i stosowany jest również przy obsłudze innych typów np. odrzutowych Fokkerów F70 lub Bombardierów CRJ.Po zakończeniu obsługi samolotu na ziemi, kolejni pasażerowie -  tym razem z rejsu K2 352 podróżujący z Gdańska do Brukseli - mogli przekonać się o zaletach wejścia na pokład przy użyciu rękawa. Podróżni dostali się do samolotu bezpośrednio, z pominięciem dodatkowego przejazdu do samolotu autobusem.

Port lotniczy w Gdańsku jest pierwszym, w którym operacyjnie zostały wykorzystane rękawy do obsługi samolotów Eurolotu w rejsach komercyjnych.

Fot. M. Petrykowski (Eurolot)
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie