×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet: Więcej pasażerów biznesowycheasyJet przewiózł w ciągu 12 miesięcy od kwietnia 2013 r. do marca 2014 r. 12 milionów pasażerów podróżujących w celach biznesowych. To rekord w historii tej linii i sukces nowych taryf przeznaczonych dla tej grupy podróżnych. 

Jak poinformował przewoźnik w komunikacie prasowym, niemal jeden z pięciu pasażerów easyJeta podróżował w celu biznesowym. W okresie od kwietnia 2013 r. do marca 2014 r. brytyjska linia niskokosztowa przewiozła łącznie 62 mln osób. 

Zeszłoroczny wynik to znaczna poprawa. Jeszcze w 2010 r. easyJet przewiózł tylko 8,4 mln pasażerów biznesowych. Wzrost od tego czasu wyniósł 44 proc. easyJet przekonuje, że dobre wyniki to sukces wprowadzonej w ubiegłym roku taryfy "Inclusive Fare", przeznaczonej szczególnie dla pasażerów biznesowych. Jest ona dostępna jedynie przez globalne systemy dystrybucji (GDS) oraz innych pośredników współpracujących z systemem easyJeta. Taryfa uwzględnia wszystkie koszty dodatkowe, takie jak bagaż rejestrowany oraz wybór miejsca. 

Pasażerowie biznesowi mogą też korzystać z priorytetowej ścieżki kontroli bezpieczeństwa na wielu lotniskach, z których lata easyJet.

- Zwiększenie liczby pasażerów biznesowych podróżujących z easyJetem pokazuje, że realizujemy strategię ogłoszoną w 2010 r. Recesja i oszczędności w całej Europie również skłoniły tych podróżnych do wypróbowania easyJeta. Gdy to zrobią, zwykle z nami zostają - mówi cytowana w komunikacie prasowym Carolyn McCall, prezes easyJeta. 

Przewoźnik podkreśla, że wzrost liczby pasażerów biznesowych udało się osiągnąć bez obniżania przychodów z jednego biletu (yield). 

easyJet był jednym z pierwszych przewoźników niskokosztowych, który nawiązał współpracę z GDS-ami już w 2007 r. To właśnie za pośrednictwem tego kanału firmy najczęściej kupują bilety dla swoich pracowników. W ciągu ostatnich dwóch lat easyJet podpisał też wiele kontraktów bezpośrednio z korporacjami. 

Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinskigość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie