Dodatkowe fundusze na rozbudowę Katowic

23 stycznia 2014 09:23
18 komentarzy
Reklama
Wczoraj (22.01) Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA podpisało z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie projektu "Rozbudowa infrastruktury w celu zwiększenia możliwości operacyjnych lotniska MPL Katowice".

Projekt obejmuje pięć zadań tj. modernizację istniejącego hangaru i budowę nowego, uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej - etap I (modernizacja systemu odwadniającego w porcie lotniczym), budowę nowej bazy CARGO - etap I (budowa płyty postojowej cargo wraz z drogą kołowania E0); budowę terminalu przylotowego oraz uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej - etap II (budowa stanowiska odladzania samolotów). Całkowita wartość projektu wynosi 182 mln zł, z czego wartość dofinansowania z Funduszu Spójności (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko) to blisko 71,5 mln zł.

Część z przedsięwzięć wymienionych w projekcie została już zrealizowana. Mowa tu o modernizacji istniejącego hangaru i budowie nowego oraz uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej - etap I. Pozostałe zadania zostaną ukończone najpóźniej do września 2015 roku. Już w lutym rozpocznie się budowa nowego terminalu przylotowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (układ komunikacyjny wraz z parkingami). Wykonawcą inwestycji będzie firma Skanska. Zgodnie z zapisami podpisanej umowy inwestycja ma zostać zrealizowana do końca drugiej połowy 2015 roku.

"Rozbudowa infrastruktury w celu zwiększenia możliwości operacyjnych lotniska MPL Katowice" to jeden z dwóch projektów realizowanych na pyrzowickim lotnisku, dofinansowanych z środków Unii Europejskiej. Od 2011 roku realizowany jest pierwszy z nich tj. "Port Lotniczy Katowice - modernizacja infrastruktury lotniskowej i portowej", który obejmuje zakończoną już budowę nowej płyty postojowej i modernizację dróg kołowania E1, E2 i D oraz trwającą budowę nowej drogi startowej o długości 3,2 km.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_014ab 2014-02-02 14:09   
gosc_014ab - Profil gosc_014ab
Najlepsze jakie znam lotnisko to Katowice-Pyrzowice. Nieźle rozbudowane i do tego zarabia na siebie
gosc_ddda5 2014-01-24 18:20   
gosc_ddda5 - Profil gosc_ddda5
gosc_7c970
A umiesz czytać ze zrozumieniem i wiesz co to cytat i cytowanie?
Przeczytaj dokładnie jeszcze raz a później się dopiero oburzaj.
gosc_7c970 2014-01-24 13:16   
gosc_7c970 - Profil gosc_7c970
gosc_785ff: jako jedyne zarabia na siebie? A WAW i KRK nie zarabiają na siebie? Twój link (oficjalne dane :) ) pokazuje że jednak zarabiają i to o wiele więcej niż KTW więc o co halo? KRK i inne lotniska też się rozbudowują nie tylko KTW. Nie stawiaj tak tych KTW na piedestał i nie zachwalaj ich tak bo nie wiem czy rzeczywiście jest co zachwalać.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy