×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dodatkowe fundusze na rozbudowę KatowicWczoraj (22.01) Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA podpisało z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na  dofinansowanie projektu "Rozbudowa infrastruktury w celu zwiększenia możliwości operacyjnych lotniska MPL Katowice".

Projekt obejmuje pięć zadań tj. modernizację istniejącego hangaru i  budowę nowego, uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej - etap I  (modernizacja systemu odwadniającego w porcie lotniczym), budowę nowej bazy CARGO - etap I (budowa płyty postojowej cargo wraz z drogą kołowania E0); budowę terminalu przylotowego oraz uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej - etap II (budowa stanowiska odladzania samolotów). Całkowita wartość projektu wynosi 182 mln zł, z czego wartość dofinansowania z Funduszu Spójności (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko) to blisko 71,5 mln zł.

Część z przedsięwzięć wymienionych w projekcie została już zrealizowana. Mowa tu o modernizacji istniejącego hangaru i budowie nowego oraz  uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej - etap I. Pozostałe zadania zostaną ukończone najpóźniej do września 2015 roku. Już w lutym rozpocznie się budowa nowego terminalu przylotowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (układ komunikacyjny wraz z parkingami). Wykonawcą inwestycji będzie firma Skanska. Zgodnie z zapisami podpisanej umowy inwestycja ma zostać zrealizowana do końca drugiej połowy 2015 roku.

"Rozbudowa infrastruktury w celu zwiększenia możliwości operacyjnych lotniska MPL Katowice" to jeden z dwóch projektów realizowanych na pyrzowickim lotnisku, dofinansowanych z środków Unii Europejskiej. Od 2011 roku realizowany jest pierwszy z nich tj. "Port Lotniczy Katowice - modernizacja infrastruktury lotniskowej i portowej", który obejmuje zakończoną już budowę nowej płyty postojowej i modernizację dróg kołowania E1, E2 i D oraz trwającą budowę nowej drogi startowej o długości 3,2 km.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie