×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Umowa na modernizację kolei do BalicPKP Polskie Linie Kolejowe podpisały wczoraj (26.9) umowę z włoską firmą Astaldi na modernizację i wydłużenie połączenia kolejowego z Krakowa do lotniska w Balicach. Kontrakt jest wart ponad 240 mln zł, a prace zakończą się w 2015 r. 

Zgodnie z kontraktem na linii 118 od Krakowa-Mydlnik do lotniska w Balicach powstanie drugi tor. Trasa zostanie zelektryfikowana oraz wydłużona o ok. 500 m, dzięki czemu przystanek końcowy zostanie przeniesiony w bezpośrednie sąsiedztwo terminala. 

Obecnie ok. 5-kilometrowa linia jest w fatalnym stanie technicznym. Na jednotorowej, niezelektryfikowanej trasie obowiązuje maksymalna prędkość 60 km/h, w wielu miejscach występują dodatkowe ograniczenia. Po budowie drugiego toru i modernizacji możliwe będzie nie tylko skrócenie czasu przejazdu z dworca Kraków Główny, ale także zwiększenie częstotliwości kursowania szynobusów. 

Na trasie dodatkowo powstaną trzy przystanki kolejowe: Uniwersytet Rolniczy, Kraków-Zakliki i Kraków-Krzyżówka. Zmodernizowany, poza stacją na lotnisku, zostanie także przystanek Kraków-Łobzów. 

Dominik Sipińskigość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie