LOT: Wkrótce kawa za gotówkę

23 sierpnia 2013 18:11
99 komentarzy
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT obiecują, że będą akceptować płatności gotówkowe na pokładzie swoich samolotów. Obecnie przewoźnik akceptuje tylko i wyłącznie karty kredytowe. Skarżą się na to pasażerowie, którzy po wycofaniu bezpłatnego poczęstunku nie mają możliwości zakupu płatnego cateringu.

- Nie mogłem zapłacić gotówką, tylko i wyłącznie kartą kredytową. Jednak i tu był problem. Okazało się, iż terminal nie obsługuje takiego rodzaju kart kredytowych, który posiadam. Tym samym nie mogłem zakupić posiłku, mimo, iż posiadam wszelkie środki płatnicze - pisze Wiktor P., pasażer, który niedawno korzystał z usług LOT-u. Podobne zastrzeżenia od zdezorientowanych pasażerów napływają do nas od kilku dni.

- Dlaczego LOT nie akceptuje gotówki? To jest nielogiczne - pisze Mirek, inny nasz czytelnik, który miał podobny problem.

Na swojej stronie wyjaśnia, że "dla Państwa wygody, płatności odbywają się tylko za pomocą wypukłych kart płatniczych" a to stoi w sprzeczności z komentarzem przewoźnika.

- Na pokładach samolotów PLL LOT akceptujemy wyłącznie karty kredytowe. Wynika to z tego, że niestety na wysokości kilku tysięcy metrów nad ziemią, terminale nie mają połączenia z serwerami banków. Nie ma zatem możliwości sprawdzenia salda na koncie i poziomu środków do opłacenia transakcji – co jest konieczne w przypadku kart innych niż kredytowe. W przypadku kart kredytowych taki problem nie występuje.

Wypukła karta płatnicza to nie to samo co karta kredytowa. Wypukłe mogą być zarówno karty kredytowe, jak i debetowe.LOT nie tłumaczy jednak, dlaczego od początku wprowadzenia płatnego serwisu nie udostępnił najprostszej metody płatności, jaką jest gotówka. Dopiero po 3 tygodniach zauważył taką potrzebę.

- Zauważyliśmy zainteresowanie naszych pasażerów innymi formami płatności - słyszymy w Locie.

Czy jednak potrzeba obserwacji, aby dojść do wniosku, że gotówka jest najbardziej popularną metodą płatności? Tym bardziej, że w Polsce wciąż bardzo niewiele osób korzysta z kart kredytowych, a "płaskie" karty debetowe nie są na pokładach samolotów akceptowane.

- W PLL LOT stawiamy na zadowolenie podróżnych. Dlatego podjęliśmy negocjacje z dostawcami i właśnie pracujemy nad wprowadzeniem płatności gotówkowych - wyjaśnia buro prasowe PLL LOT.

Kiedy na pokładzie zapłacimy gotówką?

- Taka możliwość pojawi się już niebawem.

Paweł Cybulak

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_3d86b 2013-09-01 23:00   
gosc_3d86b - Profil gosc_3d86b
no to fakt ostatnio na popołudniowym LO3 było 126 osób transferu
gosc_b6ef4 2013-09-01 21:55   
gosc_b6ef4 - Profil gosc_b6ef4
Tymczasem sporo ludzi z VIE lata do ORD przez WAW, bo LOT jest dla nich atrakcyjny.
gosc_ac131 2013-09-01 17:05   
gosc_ac131 - Profil gosc_ac131
trzeba bedzie sie na austiana przesiasc leciałem w wakacje trase krk-vie-ord austrianem obłozenie z wiednia do chicago 50 % natomiast ORD -WAW powyzej 90%
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy