LOT: Wkrótce kawa za gotówkę

LOT: Wkrótce kawa za gotówkę Polskie Linie Lotnicze LOT obiecują, że będą akceptować płatności gotówkowe na pokładzie swoich samolotów. Obecnie przewoźnik akceptuje tylko i wyłącznie karty kredytowe. Skarżą się na to pasażerowie, którzy po wycofaniu bezpłatnego poczęstunku nie mają możliwości zakupu płatnego cateringu.- Nie mogłem zapłacić gotówką, tylko i wyłącznie kartą kredytową. Jednak i tu był...
23/08/2013 18:11   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_3d86b 2013-09-01 23:00   
gosc_3d86b - Profil gosc_3d86b
no to fakt ostatnio na popołudniowym LO3 było 126 osób transferu
gosc_b6ef4 2013-09-01 21:55   
gosc_b6ef4 - Profil gosc_b6ef4
Tymczasem sporo ludzi z VIE lata do ORD przez WAW, bo LOT jest dla nich atrakcyjny.
gosc_ac131 2013-09-01 17:05   
gosc_ac131 - Profil gosc_ac131
trzeba bedzie sie na austiana przesiasc leciałem w wakacje trase krk-vie-ord austrianem obłozenie z wiednia do chicago 50 % natomiast ORD -WAW powyzej 90%
gosc_5077a 2013-09-01 16:44   
gosc_5077a - Profil gosc_5077a
Teraz jest Grants, Żubrówka i 2 wina do wyboru oraz piwo.
gosc_e222a 2013-09-01 15:45   
gosc_e222a - Profil gosc_e222a
moze ja bedzie płatny alkohol to bedzxie wiekszy wybor a nie tylko zubrowka i sikacze
gosc_ad29a 2013-09-01 15:34   
gosc_ad29a - Profil gosc_ad29a
jak LOT wprowadzi płatny alkohol w klasie ekonomicznej, to ja wracam na pokłady Lufthansy, a dodam, że za ocean latam co najmniej 5 razy w roku (nie licząc rejsów europejskich)
gosc_1ef6a 2013-08-31 13:28   
gosc_1ef6a - Profil gosc_1ef6a
chcecie płacić w locie ? to teraz niespodzianka na atlantykach w economy już niedługo będziecie :-) za alkohol
gosc_4f67c 2013-08-31 10:34   
gosc_4f67c - Profil gosc_4f67c
Czy ktoś z LOT-u zdementuje informację, że obniża koszty min. przez to, że od września stewardesy będą sprzątać pokład i toalety. Dostały ścierki, szczotki ze śmietniczką i detergenty. Super, że dostały rękawiczki do sprzątania kup w toaletach. Oczywiście wszystko w mundurach wyjściowych, bo nie mają odzieży roboczej. Wszystkim pasażerom LOTU życzę "smacznego" i dużo zdrowia. Bo ja mam zbyt bujną wyobraźnię i raczej wybiorę tradycyjną linię niż low-lowcosta, do którego coraz bardziej zbliża się LOT ze swoimi standardami obsługi.
jsg 2013-08-29 07:51   
jsg - Profil jsg
Przykra sprawa z tym LO. Niestety w porównaniu do LH i po ostatnich zmianach wypda blado. Na tych samych trasach (z LHR) LH oferuje znacznie lepszy produkt niż obecny LO: tańszy (nieznacznie),szybszy (krórki czas transferu) oraz przyjemniejszy (serwis w econony). Co do przesiadek w WAW i innych portach, na wszystkie moje loty może 3 razy bagaż nie doleciał w tym raz podczas przesiadki w ZHR. Ale wynikało to 20 minutowego transferu w ZRH.
gosc_d2ea9 2013-08-29 00:45   
gosc_d2ea9 - Profil gosc_d2ea9
gosc_99c4b: ubawiles mnie setnie... Masz święta racje, Lot nie ma racji bytu skoro ty dwa razy na rok polecasz Lufa z Poznania czy z Wrocławia, faktycznie, pograzasz Lot tak, ze juz nigdy z dołka nie wyjdzie. Moze polataj Lufa jeszcze z Gdańska, wtedy koniec Lotu zapewnisz na 150%!
fr-ops 2013-08-29 00:07   
fr-ops - Profil fr-ops
LOT (jak zawsze dawno po fakcie) obudzi się z przysłowiową "ręką w nocniku." Najważniejsze, że wydali kupę kasy na nowych konsultantów i zmianę wizerunku. Buahahahaha, śmiech na sali jak przeglądam ich nową stronę..
gosc_99c4b 2013-08-28 20:58   
gosc_99c4b - Profil gosc_99c4b
Dlatego latam od tego czasu tylko Lufthansą z Poznania lu Wrocławia. Czas an koniec LOT-u
gosc_3343c 2013-08-28 17:23   
gosc_3343c - Profil gosc_3343c
Nie martwmy się jak już Etihad wykupi LOT będzie GIT!
pengos 2013-08-28 10:42   
pengos - Profil pengos
gm717: co do pasażerów preferujących porównywalnie drogie loty bezpośrednie: trudno się dziwić, zwłaszcza że często tradycyjne linie w ogóle nie latają do mniejszych miast np. Irlandii. Do tego lot przez WAW to 50% szansy na opóźnienie bagażu - co z tego że w końcu dowiozą, skoro i tak jest to problem? Chyba że faktycznie - wykupić ubezpieczenie na karcie Citi i zarabiać na opóźnionym bagażu :)
pengos 2013-08-28 10:07   
pengos - Profil pengos
@gm717: sposób na oszustwo w wykonaniu personelu pokładowego jest bardzo prosty: za niewielką kwotę kupują sobie colę, wodę, batoniki i potem sprzedają te swoje, a nie LOTowskie :) Poza tym - jak mają się rozliczać np. z wina? Kiedyś były zgrabne małe buteleczki, teraz już poskąpili i nalewają ze zwykłej butelki 0,7l :) Inna sprawa, że wystarczy wymagać by zawsze wydawali paragony - nie będzie miejsca na przekręty...
pcharasz 2013-08-26 22:00   
pcharasz - Profil pcharasz
A tymczasem, na radomskim Airshow było stoisko LOTu gdzie można było zakupić produkty z airkiosku i skosztować lot gourment (czy jakoś tak to chyba nazywają) i poczuć się jak król wcinając bułę 2.0 w nowym fotelu biznes klasy. piwa i w ogóle alkoholu chyba nie mieli, mimo że w menu było, ale to chyba przez monopol pewnego piwnego koncernu. nie sprawdzałem czy można było płacić gotówką, ale czytnik kart był! :) ogólnie to pozytyw, dobry pomysł.
smok1 2013-08-26 21:11   
smok1 - Profil smok1
@gm717 - w lecie o 13:00 nie mam ochoty na ciepły posiłek. W zimie o szóstej rano chciałbym dostać choćby ciepłą kawę, nawet za kasę. Ale NIE DA SIĘ bo kawiarnia w terminalu jest o tej porze zamknięta a w samolocie ciepłe napoje nie są serwowane. Kawy z McDonalna przez kontrolę bezpieczeństwa nie przeniesiesz, więc czeka Cię kilka godzin (od minięcia McDonalnda przy Rondzie Ofiar Katynia) bez możliwości napicia się ciepłego napoju. Usiłujecie mnie przekonać a to jest realny problem porannego rejsu LOTu z KRK do WAW. Z perspektywy fotela przed komputerem w sierpniowy wieczór może to być śmieszne, ale zapewniam, że nikomu na pokładzie do śmiechu nie było. Tymczasem Lufa leci z lepszego terminala (gdzie kawiarnia jest czynna), daje ciepłe napoje i leci trochę później, dając możliwość ciut dłuższego snu. To są drobnostki, które powodują, że LOT traci pasażerów w maksymalnie głupi sposób (wystarczyłoby choćby pomyśleć i ponegocjować z Balicami wymuszenie na ajencie otwierania kawiarni na krajówce wcześniej).
gm717 2013-08-26 20:49   
gm717 - Profil gm717
smok1 - nie popadajmy w paranoję. Na 40 minutowej trasie spodziewasz się ciepłego posiłku ? Trudno serwowac nawet kawę na tak krótkiej trasie wszystkim paxom.
gosc_38c73 2013-08-26 20:43   
gosc_38c73 - Profil gosc_38c73
2 lata temu leciałem z waw-do ktw atr42 eurolotu z paris hilton to podziekowała za batonik wogóle na krajowych rejsach to powinni zrezygnowac z kateringu te 15 minut mozna wytrzymac
smok1 2013-08-26 20:23   
smok1 - Profil smok1
@gm717 - tylko że w LO na krajówkach w samolocie nie ma klasy biznes (leciałem w marcu na dolotówce ze Zbigniewem Wodeckim... jego mina gdy dostał szklankę wody w ATRze była hmmm bezcenna, zwłaszcza że cały lot miał najwyraźniej w biznesie) ... Jest zimny terminal z zimną wodą (z kranu, w toalecie) i zimną woda w samolocie. I jeszcze wstać trzeba o 4 w nocy. Dla biznesowego - niewygodnie jak diabli, dla turystycznego - za drogo. I dlatego w Krakowie LOT jest bodajże trzecią linią, za LH i FR. I podkreślam - wcale mnie to jako Polaka nie cieszy.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy