×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BA: Oficjalny odbiór Airbusa A380Jako 10. linia na świecie i 3. w Europie (po Air France i Lufthansie) linie British Airways odebrały dziś (4.07) pierwszego Airbusa A380. Po ceremonii przekazania maszyny w centrum dostaw Airbusa w Tuluzie, w której wzięli udział Keith Williams, prezes British Airways, Eric Schulz, prezes Rolls-Royce, Fabrice Brégier, prezes Airbusa prezes oraz inni przedstawiciele, samolot odleciał na lotnisko Londyn-Heathrow gdzie nastąpi uroczysta i pierwsza prezentacja wnętrza maszyny.

Wcześniej SuperJumbo był obecny na 50. Paris Air Show, jednak przewoźnik nie zdecydował się na możliwość zwiedzania samolotu przez media. Maszyna była otwarta jedynie dla pracowników BA, Airbusa oraz inwestorów brytyjskiego przewoźnika.Maszyny A380 obsługiwać będą od jesieni tego roku połączenia do Los Angeles (od 24.09) i Hong Kongu (od 22.10). Jednak w pierwszej kolejności polecieć nimi będziemy mogli na trasach europejskich, co wynika z konieczności przeszkolenia pilotów.

Samolot napędzany jest czterema silnikami Rolls Royce Trent 900, a na pokład zabiorze 469 pasażerów w konfiguracji czterech klas podróży: 14 w klasie pierwszej, 97 w klasie biznes, 55 w klasie ekonomicznej premium oraz 303 w klasie ekonomicznej. Kolejne dwie maszyny tego typu będą dostarczone we wrześniu i listopadzie.BA jest pierwszym klientem, który odebrał poprawione modele A380, które zawierają m.in. wzmocnioną konstrukcję kadłuba, o 1,5 stopnia zmienioną geometrię skrzydeł, poprawione ich użebrowanie oraz zwiększoną maksymalną masę startową (MTOW) z 569 do 573 ton.Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie