×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe Germanwings rozwinęły skrzydła"Nowe Germanwings", spółka zależna Lufthansy, w poniedziałek (1.07) rozpoczęły obsługę wielu europejskich połączeń należących wcześniej do Lufthansy. Nowe linie mają zrewolucjonizować europejski segment tanich przewoźników i jednocześnie przynieść duże oszczędności dla niemieckiej linii.

Zgodnie z nową strategią, od stycznia 2013 r. Germanwings przejął loty wykonywane obecnie przez Lufthansę z Düsseldorfu do Polski - Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia. Ponieważ wszystkie te połączenia są obsługiwane przez linię Eurowings, która weszła w skład nowego Germanwingsa,  nie zmieni się typ samolotu. Loty nadal będą obsługiwane Bombardierami CRJ-900 w barwach Eurowings.

Nowoczesną tożsamość marki i wysokie standardy odzwierciedla także nowy projekt kabiny - w przednich rzędach pasażerowie mają do dyspozycji dużą przestrzeń między fotelami (81,3 cm). Wszystkie maszyny przewoźnika zmieniły swój wygląd wewnątrz jak i na zewnątrz.

Loty z Germanwings są oferowane obecnie z różnymi pakietami usług w ramach trzech taryf klasy ekonomicznej od 33 euro (Basic), 53 euro (Smart) oraz 199 euro (Best).

Wszyscy pasażerowie dokonujący rezerwacji w taryfie "Best" w tej klasie, będą mogli korzystać z saloników na lotniskach. Uczestnicy programu Miles & More dokonujący rezerwacji w taryfie "Best" oraz "Smart" będą mogli korzystać z dodatkowych profitów: osoby często podróżujące będą mogły korzystać z saloników Lufthansy oraz partnerów linii w Europie, tak samo jak pasażerowie podróżujący klasą ekonomiczną Lufthansy. Pasażerowie o statusie "Senator" oraz HON Circle, będą mogli korzystać z saloników niezależnie od wybranej taryfy.W ubiegłym roku z Lufthansy do Germanwings przeniesiono połączenia ze Stuttgartu, a pod koniec marca tego roku przekazano pierwsze trasy z i do Hamburga. Natomiast 29 czerwca tego roku Germanwings przejął połączenia z Kolonią, zaś do końca stycznia 2014 przejmie pozostałe połączenia Lufthansy, z wyjątkiem lotów do jej głównych portów przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium.

Przeniesienie do Germanwings tras Lufthansy z Berlina rozpocznie się 27 października, a do 30 marca 2014 r. wszystkie połączenia ze stolicy Niemiec (oprócz rejsów do Frankfurtu i Monachium) zostaną przekazane spółce zależnej Lufthansy. Następnie, od marca 2014 aż do końca roku, Germanwings będą stopniowo realizować połączenia z Düsseldorfu, oprócz rejsów międzykontynentalnych, które nadal będą obsługiwane przez Lufthansę.

Linia prowadzi także działania na rzecz bliższej współpracy z pozostałymi liniami należącymi do grupy Lufthansy. W ubiegłym roku przewoźnik podpisał umowę code-share z Austrian Airlines. Kolejna taka umowa zostanie podpisana niebawem z linią SWISS.

Piotr Bożyk
Fot. Philipp Schützgość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie