×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Inauguracja rejsów Kraków-SouthendNiskokosztowe linie easyJet zainaugurowały dziś (17.06) połączenie z Londynu Southend do Krakowa. Pierwszy rejs na tej trasie wykonał Airbus A319 o znakach rejestracyjnych G-EZDB, który wylądował w Balicach kilkanaście minut przed rozkładowym czasem.

Inauguracyjnym rejsem do Krakowa przyleciało 98 pasażerów, a do Londynu odleciało 100 osób. Na podróżnych czekały przygotowane z tej okazji ciastka oraz okolicznościowy tort.

- Bardzo nas cieszy rozwój easyJet w Kraków Airport – powiedział Grzegorz Michorek, Dyrektor Handlowy Kraków Airport – tym bardziej, że jesteśmy jedynym lotniskiem w Polsce, na które ten brytyjski przewoźnik wykonuje rejsy. Jestem przekonany, iż prowadzone rozmowy doprowadzą do zwiększenie aktywności linii lotniczych easyJet oraz uruchomienia w niedalekiej przyszłości kolejnych bezpośrednich kierunków do Krakowa.


Loty między Southend i Krakowem będą realizowane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele. Wylot z Londynu zaplanowano na 7:00, a lądowanie w Krakowie na 10:20. Rejs powrotny będzie startował o 10:50 i wyląduje w Southend o 12:10. 

Ceny biletów z Krakowa do Southend rozpoczynają się od 155 zł w jedną stronę. 

 
Port lotniczy Londyn-Southend (IATA: SEN, ICAO: EGMC) znajduje się w hrabstwie Essex, około 60 km na wschód od centrum Londynu. W kwietniu 2012 roku easyJet rozpoczął realizację lotów krajowych i międzynarodowych z Southend, uzupełniając w ten sposób swoją dotychczasową ofertę połączeń z Londynu-Gatwick. 

 

Marek Stusgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie