×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BA: Pierwszy lot techniczny B787Pierwszy Boeing 787-8 British Airways (G-ZBJB), po zakończeniu testów systemowych i montażu nowych baterii w Everett, wyruszył wczoraj (8.06) w swój dziewiczy lot.

W najbliższym czasie samolot zostanie przygotowany do dostawy, która zaplanowana jest pod koniec czerwca.Linia należąca do sojuszu oneworld będzie obsługiwała Dreamlinerem rejsy z Londynu-Heathrow do Calgary (YYC), Toronto (YYZ), Waszyngtonu (IAD) oraz na Newark (EWR). Jednak w pierwszej kolejności samoloty polecą na trasach krajowych przewoźnika. Wynika to z konieczności przeszkolenia pilotów. Wśród wymienianych tras są rejsy z Londynu do Manchesteru, Edynburga i Birmingham.Nowe samoloty przewoźnika zabiorą na pokład 214 pasażerów. W klasie biznes (Club World) zasiądzie 35 pasażerów (2-3-2), w klasie ekonomicznej plus (World Traveller Plus) 25 pasażerów (2-3-2) oraz 154 pasażerów (3-3-3) w klasie ekonomicznej (World Traveller).British Airways zamówiły łącznie 24 Dreamlinery: osiem B787-8 i 16 B787-9. Doj końca tego roku przewoźnik otrzymać ma cztery Boeingi 787-8. W najbliższym czasie linia także ma potwierdzić wykorzystanie opcji na kolejnych 18 maszyn 787.

Piotr Bożyk
Fot. Tony Rodgersgość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie